Kova su šešėliu palies ir banko sąskaitas

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Trečiadienį Finansų ministerija pasiūlė parengti mokesčių administravimo įstatymo pataisas, kurios apimtų solidarią nesąžiningų verslininkų atsakomybę, kurie dalyvauja PVM vengimo schemose. Taip pat pasiūlyta rinkti informaciją apie bankų sąskaitos likutį ir pinigų judėjimą.

Trečiadienį premjeras Algirdas Butkevičius su Finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Muitinės departamento vadovais aptarė mokesčių administravimo ir šešėlinės ekonomikos mažinimo klausimus.Bus siekiama šalinti prielaidos piktnaudžiauti importo lengvatomis, kai atidedami mokėjimai. Pasak vyriausybės, bus peržiūrėta garantijų ir laidavimų už mokestines prievoles sistema.Atsižvelgiant į šiuolaikinių technologijų pažangą, nagrinėjamos galimybės iš esmės pertvarkyti kasos aparatų techninius reikalavimus. Numatoma diegti inovatyvius sprendimus (panaudojant interneto sąsajas, GSM ryšį) administravimui gerinti, palaipsniui pereinant prie naujų reikalavimų.VŽ jau rašė, kad rugsėjį parengti teisės aktų projektai, kuriais juridinių ir fizinių asmenų tarpusavio atsiskaitymai grynaisiais pinigais apribojami 10.000 Lt.„Siekiant mažinti šešėlinę ekonomiką, tikslinga teisiškai apriboti vieną iš jos egzistavimo sąlygų – atsiskaitymus grynaisiais pinigais“,- tuomet sakė Rimantas Šadžius, finansų ministras.Europos Komisija yra pabrėžusi, kad atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas, greta kitų, laikytinas viena iš rekomenduotinų nacionalinių priemonių, mažinant šešėlinės ekonomikos dydį. Tokia praktika taikoma Latvijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Danijoje Slovakijoje, Italijoje ir kitose ES valstybėse.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku