Kandidatai į prezidentus jau žino debatų temas ir datas

Publikuota: 2014-02-04
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
„Verslo žinios“

LRT televizijos kūrybinė grupė balandžio viduryje per LRT televiziją transliuos 4 teminių debatų laidas, kuriose vienu metu dalyvaus visi kandidatai į prezidentus. Visų kandidatų rinkimų štabų vadovai, tarp jų ir prezidentės Dalios Grybauskaitės, patvirtino, kad kandidatai laidose dalyvaus.

Pasak Edmundo Jakilaičio, debatų kūrybinės grupės vadovo, laidoje visiems kandidatams bus suteiktos vienodos galimybės, laida atitiks sąžiningos konkurencijos principus, reikės išlaikyti tempą, diskutuoti pagal griežtas taisykles.Tiesioginio eterio metu laidos vedėjas užduos tiek klausimų, kiek bus kandidatų. Kiekvienas kandidatas atsakyti į klausimą turės 120 sekundžių. Kandidatui atsakius į klausimą, prasidės diskusija, kurios metus visi kandidatai pareikš savo nuomonę. Į klausimus kiekvienas kandidatas atsakys pagal eilę, kurią ištrauks kiekvienoje laidoje burtų keliu.Klausimus rengs LRT darbuotojų ir nepriklausomų ekspertų grupė, o konkrečius klausimus debatų dalyviams žinos tik debatų vedėjas.„Pašnekovai privalo žinoti temas, bet negali žinoti klausimų“, – apie pasirengimą debatams kalbėjo p. Jakilaitis.Keturias savaites truksiantis pirmojo turo debatų maratonas prasidės balandžio 16 d. Kitos laidos suplanuotos balandžio 23 d., 30 d., gegužės 7 d. nuo 21.30 val. iki 23 val. Gegužės 9 d. planuojama baigiamoji laida.LRT turės ekspertų grupę, kuri po kiekvienos laidos vertins, kuris kandidatas pasirodė geriausiai. Planuojama rengti ir žiūrovų sociologinę apklausą.„Pasibaigus laidai iškart vėlai vakare ir kitą dieną iš ryto bus skambinama žiūrovams ir klausiama, kas, jų nuomone, laimėjo debatus“, – apie naujovę pasakojo p. Jakilaitis.Jeigu prireiks, antrojo turo debatai numatyti gegužės 14 d. ir gegužės 21 d.Planuojama, kad kandidatai diskutuos tokiomis temomis:04.16 Ekonomika (verslo skatinimas, investicijos, finansai, mokesčiai, euro įvedimas);04.23 Socialinė politika, sveikatos apsauga, švietimas;04.30 Teisėsauga, teisėtvarka ir kova su korupcija;05.07 Užsienio politika;05.09 Baigiamoji laida.Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks š.m. gegužės 11 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku