Iki prezidento rinkimų – mažiau nei 100 dienų

Publikuota: 2014-02-03
Atnaujinta 2015-06-01 11:51
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Apie tai, kad sieks perrinkimo antrai kadencijai prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė iki prezidento rinkimų likus 97 dienoms.

Vasario 20d. - baigiasi dalyvių registravimas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paskelbtame pasirengimo valstybės vadovo rinkimams grafike numatyta, kad vasario 20 d., tai yra jau po poros savaičių, baigiasi politinės kampanijos dalyvių registravimas, prasideda oficialus pretendentų būti kandidatais registravimo procesas. Pretendentais, kaip pabrėžia VRK, galės tapti tik tie, kurie bus laiku įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais.Kol kas kampanijos dalyviais yra įsiregistravę socialdemokratas, Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, Seimo narys Linas Balsys, Seimo narys, Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas, Vilniaus meras Artūras Zuokas. Apie planus siekti valstybės vadovo posto yra paskelbęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas Ignalinos rajono meras Bronius Ropė, Neatmetama, kad į valstybės vadovus bandys kandidatuoti ir Europos Parlamento narys, Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Be to, prezidento rinkimų kampanijos dalyviais yra registruotas bedarbis iš Kaišiadorių Alfredas Aliukevičius bei pensininkas iš Mickūnų Antanas Mickevičius.Valstybės vadovo posto žada siekti ir europarlamentaras, Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Rolandas Paksas, bet galiojantys įstatymai vargu ar leis jį registruoti kandidatu. Pono Pakso vadovaujama partija dar turi laiko pakeisti savo apsisprendimą ir iki vasario 20-osios patvirtinti kitą kandidatą į prezidentus.Kovo 7 d. - VRK baigiamas pretendentų būti kandidatais į prezidentus iškėlimo ir registravimo procesas, kovo 27 d. baigiamas 20.000 piliečių parašų, remiančių pretendento norą tapti kandidatu, rinkimas. Jie turi būti VRK patikrinti iki balandžio 6 d.Balandžio 11 d.  - bus paskelbtas galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas, prasidės oficialus rinkimų agitacijos laikotarpis. Jis baigsis likus parai iki balsavimo.Gegužės 11 d. - Prezidento rinkimų I turas. Pati rinkimų diena – gegužės 11-oji. Po poros savaičių, gegužės 25 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais galima bus surengti antrąjį prezidento rinkimų turą, jeigu pirmame nei vienas kandidatas nesurinks daugiau kaip pusės balsų. Į antrąjį turą išeina du pirmajame daugiausiai balsų surinkę kandidatai.Liepos 12 d. - Prezidento rinkimų II turas. Prezidento priesaika ir oficiali pareigų ėjimo pradžia – šių metų liepos 12 d.

Prezidento rinkimų grafikas

2014 02 20          Baigiasi politinės kampanijos dalyvių registravimas, prasideda oficialus pretendentų būti kandidatais registravimo procesas (jais galės tapti tik tie, kurie bus laiku įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais)

2014 03 07          Baigiamas pretendentų būti kandidatais į prezidentus iškėlimo ir registravimo procesas
2014 03 27          Baigiamas 20.000 piliečių parašų, remiančių pretendento norą tapti kandidatu, rinkimas
2014 04 06          Baigiami tikrinti surinkti parašai
2014 04 11          Skelbiamas galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas, prasideda oficialus rinkimų agitacijos laikotarpis
2014 05 10          Baigiamas agitacijos laikotarpis
2014 05 11          Rinkimų diena
2014 05 25          Prireikus bus surengtas antrasis prezidento rinkimų etapas, tą pačią dieną vyks Europos Parlamento rinkimai
2014 07 12          Prezidento priesaika ir oficiali pareigų ėjimo pradžia
 
Šaltinis: Vyriausioji rinkimų komisija

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku