Grybauskaitės rinkimų štabui vadovaus Romas Švedas

Publikuota: 2014-02-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Dalios Grybauskaitės rinkimų štabui vadovaus Romas Švedas, buvęs ilgametis ekonominės politikos diplomatas ir energetikos viceministras. Tai VŽ patvirtino pats p. Švedas.

„Galiu patvirtinti, kad aš gavau kvietimą būti rinkiminio štabo vadovu, ir sutikau“, – sakė p. Švedas.„Sutikau dalyvauti iš idėjinių įsitikinimų, todėl kad man yra svarbu, kas vyksta Lietuvoje, kas jai vadovauja ir vadovaus.  Aš manau, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė yra tinkama, labai stipri asmenybė, galinti pasiekti savo tikslų. Manau, kad ji yra labai sąžininga ir tikrai kovos su korupcija. Ir tai šiandien nuskambėjo jos kalboje. Ji tikrai neleis išvogti Lietuvos, o tai šiandien labai aktualu“, – sakė p. Švedas.Kitas svarbus kriterijus, kodėl jis apsisprendė tapti p. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu, - ji yra nepriklausoma kandidatė, ir atstovaus ne atskiras interesų grupes ar partijas, bet visus Lietuvos žmones: "Ji žino Lietuvos žmonių problemas. Tai ir nedarbas, ir sudėtinga pensininkų padėtis, ir kiti dalykai".Pasak jo, p. Grybauskaitė yra pripažinta tarptautinėje bendruomenėje ir tikrai gali vesti Lietuvą į priekį ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: "Taip aš manau šiuo metu, ypač po ES pirmininkavimo, kai tas autoritetas buvo užsidirbtas. Dabar jį mums reikia panaudoti visa apimtimi".Jo teigimu, svarbu yra tai, kad p. Grybauskaitė per pirmą kadenciją iš esmės prisidėjo suvaldant krizę Lietuvoje.  "Tad šiuo metu reikia išnaudoti visą jos įdirbį, autoritetą, gebėjimus tam, kad sukurtume Lietuvoje ekonominę gerovę, kaip ji pati sakė, kad ta gerovė pasiektų kiekvieną Lietuvos šeimą", – kalbėjo p. Švedas.

Darbo komandoje nesvarsto

Ponas Švedas pabrėžė šiuo metu nesvarstąs galimybės jungtis prie prezidentės komandos, jei p. Grybauskaitė laimėtų š.m. gegužės 11 d. numatytus rinkimus."Jau dvejus metus dirbu nepriklausomu konsultantu, ši veikla man sekasi gerai ir šiai dienai jos keisti neplanuoju. Tad pasiūlymo prisijungti prie politinės kompanijos nesvarstau", - teigė p. Švedas.

Rinkimų taktikos neatskleidžia

Pašnekovas tikino, kad dar anksti kalbėti, kaip bus vykdoma rinkimų kampanija.

"Štabas savo veiklą oficialiai pradės šiandien.  Yra ir štabo vadovas ir iždininkas, tačiau dar reikia oficialiai sutvarkyti dokumentus.  Būtų tikrai ankstyva komentuoti strategijas, taktikas.  Viskas bus daroma nuosekliai, taip, kaip numatyta įstatymų", – teigė p. Švedas.Šiuo metu p. Švedas yra nepriklausomas ekspertas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) lektorius.Jo ekspertinės sritys – Europos Sąjunga, tarptautinės derybos ir energetinio saugumo politika.Ponas Švedas šiuo metu taip pat yra valstybės kontroliuojamos AB „Klaipėdos nafta“ stebėtojų tarybos narys. Bendrovė įgyvendina Suskystintų dujų terminalo projektą, kurio paleidimas 2015 m. Lietuvai leis užtikrinti dujų importo alternatyvas Rusijos „Gazprom“ tiekiamoms dujoms.Ponas Švedas taip pat turi sukaupęs didelę derybinę patirtį. Jam teko dalyvauti Lietuvos derybose su daugeliu šalių pasirašant dvišales Lietuvos laisvosios prekybos sutartis, taip pat šaliai stojant į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vadovavo energetikos projektams

Ponas Švedas visą savo karjerą nuo pat 1993 m. praleido diplomatinėje tarnyboje, kol 2009 m. buvo paskirtas Energetikos viceministru Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje. Kuravo „Visagino atominės elektrinės“, elektros jungčių su Lenkija ir Švedija („NordBalt“, „LitPolLink“) projektus. Taip pat koordinavo Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SkGD) ir Lietuvos požeminės gamtinių dujų saugyklos projektus.Tuo pat metu p. Švedas vadovavo valstybės kontroliuojamų energetikos įmonių, kaip VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“, AB „Klaipėdos nafta“, AB „Litgrid“, valdyboms. Buvo AB „Lietuvos dujos“ valdybos narys ir AB LEO LT stebėtojų tarybos narys.2011 m. rudenį pasitraukė iš Energetikos viceministro pareigų ir visų minėtų įmonių valdybų. Jis nėra viešai paaiškinęs pasitraukimo iš Energetikos ministerijos motyvų, tačiau Osvaldas Čiukšys, tuometinis Ignalinos atominės elektrinės korporatyvinių reikalų direktorius, teigė, jog p. Švedas galėjo atsistatydinti dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo derybų eigos.Prezidentei p. Švedo pasitraukimas tuo metu nebuvo staigmena.  Ji tokį sprendimą, bent viešai, traktavo kaip nesugebėjimą susitvarkyti su iššūkiais.

Ilgametis diplomatas

Ponas Švedas iki pat 2007 m. dirbo Lietuvos diplomatinėje tarnyboje: Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Prekybos skyriaus vedėju (1993–1995 m.), URM Ekonomikos departamento direktoriumi (1999–2003 m.). Taip pat buvo Lietuvos konsulas Šveicarijoje, Nuolatinės misijos prie Jungtinių tautų organizacijos Ženevoje patarėjas (1995–1999 m.).2003–2007 m. p. Švedas buvo LR Nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje (Briuselyje) įgaliotasis ministras, Lietuvos nuolatinio atstovo ES pavaduotojas. 2007–2009 m. dirbo URM Ekonominio saugumo politikos departamento direktoriumi.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku