Grybauskaitė apsisprendė – rinkimuose dalyvaus

Publikuota: 2014-02-03
Atnaujinta 2015-06-01 11:51
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip ir tikėtasi, paskelbė, kad gegužės mėnesį sieks perrinkimo antrai kadencijai.

Apie tai ji pranešė pirmadienį vidurdienį Prezidentūroje perskaičiusi pareiškimą visuomenei.Ponia Grybauskaitė pabrėžė, kad jai aukščiau už viską yra pareiga Lietuvai. „Todėl nedvejodama renkuosi darbą jums ir kaip nepriklausoma kandidatė dalyvausiu rinkimuose“, – pareiškė valstybės vadovė.Ji priminė, kad prieš penkerius metus apsisprendė prezidento posto siekti, kai Vilniuje prie Seimo rūmų kilo riaušės.„Dūžtantys Seimo langai nuskambėjo man kaip įpareigojimas. Tuomet apsisprendžiau, kad noriu ir galiu padėti Lietuvai įveikti sunkmetį ir stabilizuoti padėtį šalyje. Vykdžiau savo pareigą ir siekiau užsibrėžtų tikslų, nepasiduodama jokioms įtakoms“, – teigiama p. Grybauskaitės pareiškime.Prezidentė padėkojo „kiekvienam, palaikiusiam ir prisijungusiam prie skaidrumo ir teisingumo kelio, kuriuo ėjome visą šį nelengvą Lietuvai laikotarpį“.Nors prezidentė pastebėjo, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuva sustiprėjo, tebėra daug iššūkių, suaktyvėjo vidaus ir užsienio jėgos, siekiančios susilpninti Lietuvą.„Ekonomika atsigavo, finansinė sistema sustiprėjo. Tapome gerbiami tarptautinėje bendruomenėje, išsikovojome reikiamas karinio saugumo garantijas. Pradėjome labiau savimi pasitikėti ir patys. Po daugybės išbandymų mus vėl ima lydėti sėkmė. Turime visas galimybes spartesniam ir platesniam žingsniui ekonominės gerovės link. Užsitikrinome didelę europinę paramą, plėtojame modernius ir konkurencingus verslus, vaduojamės iš korupcijos voratinklio, sparčiai einame energetinio savarankiškumo keliu“, – sakė ji.„Tačiau Lietuvai atsigaunant aktyvėja ir mūsų valstybę griaunančios ir grobstančios jėgos – tiek išorėje, tiek šalies viduje. Jos sėja destrukciją ir nepasitikėjimą Lietuva, stabdo svarbiausius valstybės raidai projektus, pamina demokratines ir konstitucines vertybes. Naujas formas įgavę oligarchiniai dariniai skaldo ir dalinasi Lietuvą, nutolindami mūsų visų geresnio gyvenimo viltis. Ekonominis atsigavimas privalo pasiekti kiekvienus namus, kiekvieną žmogų, o ne nusėsti oligarchinių grupuočių kišenėse“, – pridūrė p. Grybauskaitė.Visa tai, anot valstybės vadovės, ir paskatino ją apsispręsti teigiamai dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose: „Noriu ir privalau padėti Lietuvai tapti sąžiningų žmonių galimybių šalimi. Kad Lietuva neišsivaikščiotų, kad mūsų laisvė ir gerovė nebūtų išvogta ar išmainyta. Pareiga Lietuvai ir jos žmonėms man svarbesnė už asmeninę ramybę.“Ji, kaip nepriklausoma kandidatė, žada kviesti „susivienyti ir bendrai dirbti visus sąžiningus Lietuvos žmones, pilietiškas bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, stipriausius valstybės protus, atsakingus verslininkus ir skaidrias politines jėgas“.„Visi kartu mes, Lietuva, galime daugiau“, – savo pareiškimą baigė prezidentė.Ji neatsakinėjo į jokius gausiai susirinkusių žurnalistų klausimus.

Laikoma favorite

Pasak VŽ kalbintų politologų, p. Grybauskaitė greičiausiai laimės gegužę vyksiančius rinkimus, tačiau didžiausia intriga, ar jai tai pavyks padaryti jau pirmame ture.Apklausos rodo, kad dabartinė valstybės vadovė yra laikoma prezidento rinkimų maratono favorite. Dauguma politikos apžvalgininkų neabejojo, kad 57 metų p. Grybauskaitė sieks perrinkimo antrai penkerių metų kadencijai.2009 m. gegužės 17 d. ji nesunkiai laimėjo prezidento rinkimuose jau pirmajame ture. Inauguracija įvyko tų pačių metų liepos 12 d.Šįkart apie prezidentės kandidatūros paramą jau iš anksto pareiškė dvi dešiniosios partijos – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdis.Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks š.m. gegužės 11 d.Juose, be p. Grybauskaitės, taip pat dalyvaus socialdemokratas, Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, Seimo narys Linas Balsys, Seimo narys, Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, Vilniaus meras Artūras Zuokas. Neatmetama, kad į valstybės vadovus bandys kandidatuoti ir Europos Parlamento narys, Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Be to, prezidento rinkimų kampanijos dalyviais yra registruotas bedarbis iš Kaišiadorių Alfredas Aliukevičius bei pensininkas iš Mickūnų Antanas Mickevičius.Valstybės vadovo posto žada siekti ir europarlamentaras, Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Rolandas Paksas, bet galiojantys įstatymai vargu ar leis jį registruoti kandidatu.

Prezidento rinkimų grafikas

2014 02 20          Baigiasi politinės kampanijos dalyvių registravimas, prasideda oficialus pretendentų būti kandidatais registravimo procesas (jais galės tapti tik tie, kurie bus laiku įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais)

2014 03 07          Baigiamas pretendentų būti kandidatais į prezidentus iškėlimo ir registravimo procesas
2014 03 27          Baigiamas 20.000 piliečių parašų, remiančių pretendento norą tapti kandidatu, rinkimas
2014 04 06          Baigiami tikrinti surinkti parašai
2014 04 11          Skelbiamas galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas, prasideda oficialus rinkimų agitacijos laikotarpis
2014 05 10          Baigiamas agitacijos laikotarpis
2014 05 11          Rinkimų diena
2014 05 25          Prireikus bus surengtas antrasis prezidento rinkimų etapas, tą pačią dieną vyks Europos Parlamento rinkimai
2014 07 12          Prezidento priesaika ir oficiali pareigų ėjimo pradžia
 
Šaltinis: Vyriausioji rinkimų komisija

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku