Vasarį ekonominių vertinimų rodiklis padidėjo 2 proc. punktais

Publikuota: 2014-02-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
„Verslo žinios“

Ekonominių vertinimų rodiklis 2014 m. vasarį buvo 0 ir, palyginti su sausiu, padidėjo 2 proc. punktais.

Pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4, statybos – 6, prekybos – 3 proc. punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas.Vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 1 proc. punktu. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė.Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad vasarį, palyginti su sausiu, verslo tendencijos pramonėje pagerėjo. Tam įtakos turėjo optimistinė produkcijos gamybos prognozė. Per artimiausius mėnesius produkcijos gamybą didinti žada 35% apklaustų įmonių vadovų, mažinti – 14% (prieš mėnesį – atitinkamai 31 ir 21Į).Pagerėjo ir gaminių eksporto prognozė: 28% įmonių vadovų prognozuoja eksporto augimą, 12% – mažėjimą (prieš mėnesį – atitinkamai 26 ir 18%).Dauguma (78%) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 18% – žadėjo didinti.Pagerėjo gaminamos produkcijos paklausos vertinimas. Daugiau kaip pusė respondentų (69%) savo įmonių gaminamos produkcijos paklausą vertina kaip pakankamą. Be to, nuo 35 iki 31% sumažėjo įmonių vadovų, blogai vertinančių produkcijos paklausą, dalis.Pagerėjo ir produkcijos eksporto paklausos vertinimas: daugiau kaip pusė respondentų – 63% – savo įmonių eksportuojamos produkcijos paklausą vertina kaip pakankamą, 36% – kaip per mažą (prieš mėnesį – atitinkamai 56 ir 43%).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku