Menas gelbsti gyvenimus

Vasario 27 d. Londono Westbank galerijoje atidaryta jaudinančių ir skvarbių portretinių fotografijų paroda, kurioje lietuvių jaunosios kartos fotografo Donato Stankevičiaus įamžinti Kauno pataisos namų jaunuolių veidai. Iš šių nuotraukų atspausdinti 39 plakatai, sukurti garsaus gatvės menininko, prancūzo JR, papuoš galerijos išorines sienas, taip norint atkreipti dėmesį, kad visi esame atsakingi už jaunus, pačius pažeidžiamiausius asmenis, o menas pajėgus pakeisti padėtį į gerąją pusę.
Pradžia
Art Saves Lives buvo pirmoji multimedijų meno organizacija iš Vakarų Europos, kurią 2012 m. balandį vidun įsileido Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai. Šioje įstaigoje nebuvo jokios meno ugdymo programos, jokių medžiagų kūrybinei veiklai, tad nieko keisto, kad kalinami jaunuoliai buvo visiškai abejingi menui. Pagaliau tokie jie pateko į įkalinimo įstaigą.Tuokart Art Saves Lives projekto organizatoriai išvyko iš Kauno ketindami grįžti turėdami viziją, kaip jaunuolius sudominti menu. Ilgainiui buvo nuspręsta pasirinkti gatvės meną vieną šiuolaikiškiausių ir lengviausiai prieinamų meno formų. Prie idėjos prisijungė Ollystudio studija ir darbus įvairių pasaulio miestų gatvėse eksponuojantis menininkas JR su savo projektu Inside Out. Realizuodamas šį projektą, JR iš paprastų įvairių šalių žmonių fotografijų atspausdina didelio formato plakatus ir klijuoja juos viešosiose erdvėse, taip kuriama sąveika tarp subjektų ir praeivių, išreiškiamos idėjos, provokuojamos interpretacijos.
Projektas
Po daugiau nei metų Art Saves Lives organizatoriai grįžo į Kauno pataisos namus. Kauno fotomenininkas Donatas Stankevičius čia nufotografavo 39 projekte dalyvauti sutikusius įstaigoje bausmę atliekančius 1318 metų jaunuolius.Dauguma jų iki tol niekuomet nebuvo fotografuoti. Iš Stankevičiaus fotografijų JR studijoje Niujorke buvo atspausdinti plakatai. Jų ekspozicijos premjera kaip tik dabar vyksta Londone, balandį plakatais bus apklijuotos nuo didžiųjų kelių sankryžų geriausiai matomos Kauno miesto namų ir pataisos kolonijos, kurioje buvo sukurti portretai, sienos bei tvoros.
Pasijusti mylimu
Labai džiaugiuosi, kad galėjau sudalyvauti fotosesijoje. Tiesa yra ta, kad paprastai esu savim labai nepasitikintis, tad iš pradžių jaučiausi kiek nepatogiai, tačiau fotografo Donato padrąsinantys žodžiai, gera nuotaika, humoro jausmas padėjo padaryti tai, kas turėjo būt padaryta. Aš tapau savimi, žmogumi, kokiu norėjau save matyti... Tą popietę pasijutau tarsi televizijos žvaigždė, žmogumi, kuris ne tik fotografuojamas, bet ir mylimas. Laukiu momento, kada pats galėsiu pamatyti plakatus, kada juos, iškabinėtus skirtingose pasaulio vietose, pamatys begalės žmonių. Taigi... net ir būdamas kalėjime aš (mano nuotrauka) keliausiu po pasaulį, ištrauka iš vieno iš Kauno pataisos namuose kalinčio jaunuolio laiško.
Projekto organizatorius Made Corrections kartu su Westbank galerija ir Inside Out projektu. Visą vyksmą fiksavo kino kūrėjų kompanija Firestorm Films.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti