Estai nuomonės dėl „Rail Baltica“ nekeičia

Publikuota: 2014-02-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
„Verslo žinios“

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius Rygoje paragino Baltijos šalis derybose su Europos Komisija kartu ginti Vilniaus prijungimo prie europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ idėją. Tačiau Estija ir toliau laikosi nepalankios Lietuvai nuomonės, naujienų agentūrą BNS cituoja lrytas.lt.

Indrekas Sirpas, Estijos ekonomikos ir ryšių ministro patarėjas, išsakė nepalankią Lietuvai nuomonę. Anot jo, Vilniaus prijungimas gali būti įgyvendinamas kaip atskiras projektas, nes „Rail Baltica 2“ projekto tyrime tai nenumatyta.Ponas Sinkevičius teigia, jog europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica 2“ projektas gali kainuoti daugiau nei 5,2 mlrd. EUR (18 mlrd. Lt).VŽ vasario 21 d. rašė, kad trijų Baltijos valstybių derybininkai neprieštarauja, kad į europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projekto bendrosios įmonės akcininkų sutartį būtų įtraukta ir atšakos į Vilnių statyba.Apie tai VŽ po dvi dienas Vilniuje vykusių derybų pranešė Arenijus Jackus, Susisiekimo ministerijos Plėtros ir tarptautinių ryšių departamento direktorius.Anot jo, derybininkai aptarė kompromisinį projekto „Rail Baltica“ plėtros variantą – į projektą įgyvendinančios bendros trijų valstybių įmonės akcininkų sutartį įtraukti europinio standarto geležinkelio atšakos į Vilnių statybą, tačiau artimiausiu metu parengti studiją ir paskaičiavimus, kiek jos statyba kainuotų ir kaip turėtų būti techniškai įgyvendinta.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku