Pradėjo veikti naujas Lietuvos profesijų klasifikatoriaus tinklalapis

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
„Verslo žinios“

Šiandien pradėjo veikti Lietuvos profesijų klasifikatoriaus tinklalapis,  kuris leis darbdaviams, teikiantiems „Sodrai“ darbuotojų profesijų duomenis, greičiau priskirti reikiamą profesijos kodą.

Tinklalapis www.profesijuklasifikatorius.lt ketvirtadienį pristatytas Ūkio ministerijoje vykusioje konferencijoje.„Tikimės, kad internete paskelbtas vartotojui patogus Lietuvos profesijų klasifikatorius padės įmonėms ir įstaigoms rasti ir nurodyti kiekvieno priimto į darbą asmens profesijos grupę“, – sako Rasa Noreikienė, ūkio viceministrė.Ūkio ministerija primena, kad iki š. m. kovo 1 d. darbdaviai taip pat turi pateikti „Sodrai“ duomenis apie jau dirbančių darbuotojų profesijas. Pagal naują tvarką, įsigaliojusią nuo 2013 m. lapkričio 1 d., darbdaviai, priimdami į darbą darbuotojus, „Sodros“ teritoriniams skyriams turi pateikti duomenis apie darbuotojų profesijas.„Sodros“ naujausiais duomenimis, darbdaviai iki vasario 18 d. pateikė informaciją apie 583.000 darbuotojų, tai yra beveik apie pusės visų apdraustųjų profesijas.Dažniausiai darbdavių buvo nurodoma parduotuvių pardavėjų profesija. Taip pat profesijų žemėlapyje turėtų atsirasti nemažai vadovų, krovinių transporto priemonių vairuotojų, buhalterių bei reklamos ir rinkodaros specialistų.Duomenys apie darbuotojų profesijas pradėti kaupti Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų iniciatyva. Ši informacija bus naudojama sudarant šalies kvalifikacijų žemėlapį.Nuasmeninti kvalifikacijų žemėlapio duomenys bus prieinami suinteresuotoms valstybinėms ir ekspertinėm institucijoms, o apibendrinta informacija bus naudinga stojantiems mokytis asmenims, darbdaviams, švietimo įstaigoms ir kitoms suinteresuotoms grupėms.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku