Maidano herojai tampa ministrais

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
Nuotrauka: Vincento Mundy („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Dmytro Bulatovas, Automaidano aktyvistas, kurį laiką po sumušimų gydęsis Vilniuje, tapo jaunimo ir sporto ministru naujojoje Ukrianos vyriausybėje, kuriai vadovauja Jaceniukas, rašo „Associated Press“. Sveikatos ministru tapo Maidano gydytojas, kultūros – aikštės balsas.

Ponas Bulatovas yra nevyriausybinės organizacijos „Socialiai atsakinga visuomenė“ vadovas, 2010 jis baigė Kijevo politechnikos institutą.Automaidano iniciatorius buvo savaitę dingęs sausio pabaigoje. Ponas Bulatovas buvo smarkiai sumuštas, jo spėjimu, Rusijos specialiųjų tarnybų. Vėliau jis atvyko gydytis į Vilnių, po to – į Vokietiją. Šiuo metu jis Ukrainoje.„Mes kuriame civilizuotą visuomenę. Nėra jokio troškimo griebtis vietos ar portfelio“, – Ukrainos televizijai sakė p. Bulatovas.Olehas Musij, vyriausiasis Maidano gydytojas, tris mėnesius gydęs sužeistus protestuotojus, paskirtas sveikatos ministru.„Aišku, aš niekada to neplanavau. Ir netgi dabar turiu abejonių, ar man to reikia. Bet jie manęs net neklausė“, – naujienų agentūrai kalbėjo p. Musij. Pasak jo, Ukrainos sveikatos apsaugos sistemos būklė – siaubinga.Kultūros ministru paskirtas aktorius Jevhenas Niščiukas, vienas labiausiai atpažįstamų protesto veidų, kuris pristatydavo kalbėtojus Maidano scenoje, giedodavo Ukrainos himną ir ragindavo protestuotojus išlaikyti ramybę, policijai šturmuojant stovyklą.„Kai kas sako, kad tai, jog aš tik aktorius, yra neigiamas dalykas, nes aš ne administratorius, ne vadybininkas. Tačiau šiuo metu daug buvo pasiekta būtent dėl mano organizacinių gebėjimų, – naujienų agentūrai sakė p. Niščiukas. – Pastaruosius 20 metų Kultūros ministerija dirbo tik tam, kad užtikrintų, jog prezidento vizite būtų gėlių puokščių. Tai yra baisu, tai reikia pakeisti.“Tuo metu naujosios vyriausybės antikorupcijos komiteto vadove tapo žurnalistė ir aktyvistė Tetjana Černovil, kuri protestų metu taip pat buvo smarkiai sumušta nežinomų asmenų.-

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku