Kryme referendumas dėl autonomijos vyks kartu su prezidento rinkimais

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
svg svg
Nuotrauka: Crimea.comments.ua
 

Krymo Rados prezidiumas paskelbė apie viso regiono referendumą dėl autonomijos.

Atnaujinta 20.15

Krymo parlamentarai išrinko Serheju Aksionovą, Rusijos vienybės partijos lyderį, autonominės srities vyriausybės vadovu, rašo BBC.

Atnaujinta 19.35 Nelegitimus referendumas

Joks referendumas, surengtas Kryme, neturės teisinės galios, nes Ukrainos parlamentas dar turi priimti įstatymą dėl pakeitimų, susijusių su vietos ir regionų referendumais, Jurijus Dončenko, Ukrainos rinkimų komiteto narys sakė „Espresso TV“, rašo BBC.Tuo metu pranešama, kad kelius iš pietinės Ukrainos dalies į Krymą blokuoja ginkluoti vyrai su rusijos vėliavomis. Jie siekia, kad Krymas taptų Rusijos dalimi ir nori neįsileisti „fašistų“ į regioną.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atnaujinta 18.30 Nušalino vyriausybę

Krymo parlamentas neeilinėje sesijoje šiandien nušalino autonominės srities vyriausybę, praneša „Kyiv Post“.Parlamentarai balsavo dėl nepasitikėjimo vykdomąja regiono valdžia. 55 iš 64 palaikė sprendimą, patvirtino parlamento atstovė Olga Sulnikova.

Atnaujinta 15.00 val. Paskelbė referendumo datą

Krymo parlamentas paskelbė, kad referendumas dėl regiono autonomijos vyks gegužės 25 d. Tą pačią dieną vyks ir Ukrainos prezidento rinkimai, skelbia naujienų agentūra "Unian".Situacija Sevastopolyje šiuo metu rami.

Atnaujinta 14.00 val. Jaceniukas prašo Vakarų šalių pagalbos

Ukrainos opozicijos lyderis ir kandidatas į šalies premjero postą, kreipėsi į JAV, Didžiąją Britaniją bei Rusiją su prašymu garantuoti Ukrainos teritorinį vientisumą.

Atnaujinta 13.30 val. Krymas skelbia referendumą

„Radikalių nacionalistų organizuoto nekonstitucinio Ukrainos valdžios nuvertimo, kurį palaikė ginkluotosios pajėgos, rezultate, taikai ir visuomenės ramybei Kryme gresia pavojus“, – rašoma Krymo Aukščiausiosios rados pranešime spaudai.

Kreipimesi rašoma, kad vakar naktį ginkluotai grupuotei užėmus Krymo parlamento pastatą, o aktyvistų susirėmimo metu buvus aukų, regiono valdžiai nebelieka nieko kito, kaip tik surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.Krymo gyventojai kreipimesi raginami savarankiškai, be niekieno spaudimo, priimti sprendimą, ar nori likti Ukrainos piliečiais.

Atnaujinta 12.15 val. Krymo regiono sostinės link juda Rusijos tankai

Pasirodė informacija, kad Krymo regiono sostinės Simferopolio link juda Rusijos tankai. Oleksandras Turčynovas, laikinai einantis Ukrainos prezidento pareigas, paskelbė, kad karinių Rusijos dalinių judėjimas Ukrainos teritorija, nepatvirtintas numatytais leidimais, bus vertinamas kaip karinė agresija. (Pildoma)Taip pat p. Turčynovas pažymėjo, kad Krymo parlamento pastato užėmimas bus laikomas „nusikaltimu prieš Ukrainos valstybę“.

Atnaujinta 11.52 val. Ukraina reikalauja Rusijos konsultacijos Krymo situacijos klausimu

Į Ukrainos užsienio reikalų ministeriją iškviestas laikinas Rusijos federacijos patikėtinis Ukrainai - Andrejus Borobjovas, skelbia naujienų agentūra „Unian".Ponui Borobjovui buvo įteikta nota, dėl neatidėliotinos dvišalės konsultacijos tarp Ukrainos ir Rusijos dėl suirutės Kryme.Taip pat Ukraina įteikė notą, kurioje Rusijos prašoma susilaikyti nuo karinių tankų judėjimo Ukrainos teritorija už iš anksto tam abiejų šalių susitarimu numatytų geografinių ribų.

Atnaujinta 11.28 val. Krymo parlamento užėmimas - teroristinis aktas

Krymo prokuratūra paskelbė užvedusi bylą dėl Krymo parlamento pastato užėmimo, šis nusikaltimas traktuojamas kaip teroristinis aktas, skelbia Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Prokuratūros duomenimis, užimant parlamento pastatą nebuvo panaudota jėga.

Atnaujinta 10.35 val. Įvardijo karinę agresiją

„Kreipiuosi į karinius Rusijos Juodosios jūros laivyno vadus, kurie bazuojasi Ukrainos teritorijoje. Primenu reikalavimą: visi karininkai turi būti toje teritorijoje, dėl kurios buvo pasirašyti oficialūs abiejų šalių susitarimai. Bet kokie kariniai veiksmai už iš anksto numatytos teritorijos ribų, ypač naudojant ginklus, bus laikomi kaip karinė agresija", - sako p. Turčynovas.Prezidentas pažymėjo, kad Rusijos federacijai jau buvo priminta, kad ji garantavo Ukrainos teritorijos vientisumą. Šiuo metu Simferopolio link judantys Rusijos tankai iššaukė karinio Ukrainos ir Rusijos karinių dalinių susirėmimo tikimybę.

Atnaujinta 10.30 val. Į Krymo parlamentą įleidžiami deputatai

Į užimto Krymo parlamento pastato posėdžių salę įleidžiami deputatai. Jiems leista tęsti darbą.„Jie (pastatą užėmusi grupuotė, - VŽ) praleido deputatus į posėdžių salę dirbti. Patys suprantate, kokiu tikslu tai buvo padaryta", - teigia anoniminis šaltinis, turėdamas omenyje tai, kad deputatai, atidarę sesiją galėtų priimti kokį nors sprendimą Krymo statuso klausimu.

Atnaujinta 10.15 val. Rusų kuopos juda Simferopolio link

Krymo autonominės zonos parlamento pastatą Simferopolyje šiandien užėmė rusakalbės regiono visuomenės dalies saugumiečiai. Taip pat Kryme formuojasi rusakalbių gyventojų kuopos, kurios traukia Simferopolio link.Virš Krymo ministrų tarybos ir parlamento vietoje Ukrainos vėliavos iškelta Rusijos vėliava. Policijos pareigūnai apsupo kvartalą, prie užimto savivaldos pastato žmonėms neleidžiama prisiartinti arčiau nei per 150 metrų, skelbia naujienų agentūra „Unian“.Ukrainos specialiosios pajėgos paskelbė šiandien vykstančios į Simferopolio pusę, šalia kurio bus bandoma sustabdyti rusų ginkluotasias pajėgas.„Mūsų pareigūnai atliks numatytus veiksmus siekiant, kad visuomeninė tvarka nebūtų pažeista", - sako Krymo saugumo tarnybos atstovė spaudai.Ministrų tarybos deputatas Anatolijus Mogiliovas šiandien nuo 9 val. ryto derėjosi su pastatą užėmusiais teroristais, tačiau kompromiso nepasiekė.Krymo premjeras ragina regiono gyventojus išlikti ramiais ir teigia kontroliuojąs situaciją.„Krymo valdžia susitvarkys su šia problema. Mums svarbiausia – užkirsti kelią konfliktams ir žmonių mirtims, kurių buvo vakar pprie Krymo parlamento pastato“, - tiesioginės transliacijos metu tvirtino p. Mogiliovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku