Dargužaitė svarsto kurti idėjų kalvę

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė.
svg svg
Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Iš VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovės pareigų besitraukianti Milda Dargužaitė VŽ teigia, kad traukiasi surinkusi darbus tęsti galėsiančią komandą  ir, nors viešajame sektoriuje savęs nebeįsivaizduoja, toliau ketina aktyviai kalbėti apie valstybės aparato problemas.

„Manau, kad tokiomis sąlygomis, kokios man buvo sukurtos per praeitus metus, aš padariau maksimumą. Kai jau pajutau, kad komanda yra stipri ir galės pati dirbti, nesvarbu, koks vadovas ateis, supratau, kad laikas pasitraukti. Aišku, labai norėtųsi, kad ateitų kitas vizionieriškas vadovas, aš to labai linkiu“, – sako p. Dargužaitė.Pasak jos, nemaloniuose santykiuose su savo vadovybe jokio „paskutinio lašo“, kuris būtų paskatinęs trauktis, nebuvo. Tačiau iki šiol nuo tokio sprendimo sulaikė darbuotojų – skyrių vadovų, direktoriaus pavaduotojo – trūkumas.Kitas dalykas, stabdęs vadovę nuo pasitraukimo, buvo investiciniai projektai, atsidūrę „ant ribos“.„Tuo momentu, kai pradėjo drebinti mūsų agentūras, man buvo labai svarbu užtikrinti, kad ateitų visi užsienio investicijų projektai, ties kuriais buvo pakibęs klaustukas - ar bendrovė pasirinks Lietuvą“, – aiškina ji.Šiuo metu p. Dargužaitė sako svarstanti kelias galimybes, ką veikti toliau, tačiau pirmiausia nori „atsipūsti ir pagalvoti“. Ji sako, kad dar nėra nusprendusi, ar liks Lietuvoje.„Vertinu visus pasiūlymus ir galimybes visame pasaulyje, visada tą dariau. O atvažiuoti į Lietuvą mane paskatino įdomus darbas. Tikrai manau, kad tai buvo vieni įdomiausių metų mano gyvenime. O dabar žiūrėsiu, ką įdomaus galima daryti Lietuvoje ar kažkur kitur. Bet norėčiau būti ten, kur mane vertina“, – sako p. Dargužaitė.Nors savo atvirame laiške šiandien ji rašo, kad rankų nuleisti neketina, viešojo sektoriaus skaidrumu ir efektyvumu p. Dargužaitė rūpintis nori iš šalies.„Manau, labai daug galima padaryti nebūtinai dirbant valstybiniame sektoriuje, o paprasčiausiai darant spaudimą iš išorės: reikalaujant standartų, viešinant dalykus, kurie yra labai neefektyvūs ir kurių neturėtų būti. Aš tikrai ketinu tai ir toliau daryti. Išdirbusi čia beveik trejus metus žinau labai daug, kaip yra iš tikrųjų ir kaip rašoma žiniasklaidoje. Turiu nemažai draugų valstybiniame sektoriuje, todėl manau, kad turėsiu labai daug įdomios informacijos“, – dėsto p. Dargužaitė.Ji teigia mąstanti ir apie idėjų kalvę, arba kitaip nevyriausybinį institutą (angl. think tank), kuris galėtų vertinti valstybinio sektoriaus skaidrumą ir efektyvumą – tokių dabar, p. Dargužaitės akimis, trūksta. Tad ji svarsto apie jo kūrimą.

Nė 5 minučių

Pasak p. Dargužaitės, iki pareiškimo atsistatydinti apie tai su Ūkio ministerijos vadovybe ji nekalbėjo. Jos sutartis, skirtingai, nei pernai iš VšĮ „Versli Lietuva“ atleisto Pauliaus Lukausko, nebuvo terminuota. Šiandien parašiusi prašymą, savo pareigose p. Dargužaitė liks dar iki kovo 20 d.„Šiandien norėjau pasikalbėti su ministru (Evaldu Gustu – VŽ), bet jis nerado nė penkių minučių man. Teko kalbėti su viceministru Kęstučiu Trečioku. Įteikiau jam atsistatydinimo prašymą, pokalbis buvo labai malonus – linkėjo sėkmės ir iš tikrųjų nuliūdo, kad išeinu. Tiesą pasakius, su p. Trečioku mes tikrai labai gerai sutarėme, gal netgi ir geriau, kad su juo pasikalbėjau, o ne su ministru“, – sako p. Dargužaitė.Jos teigimu, nuoširdaus bendradarbiavimo su vadovybe, pasikeitus valdžiai, nebuvo, nors p. Gustui pakeitus Birutę Vėsaitę, jo bent „šiek tiek atsirado“.„Tokioje atmosferoje dirbti yra labai nemalonu ir neproduktyvu. Daug idėjų ir iniciatyvų, kurias mes norėtume įgyvendinti, paprasčiausiai yra neįmanomos tokiomis sąlygomis“, – tikina p. Dargužaitė.

Konflikto nemato

Vaiva Gogelienė, ūkio ministro atstovė spaudai, VŽ taip pat nurodė kreiptis ne į ūkio ministrą, o p. Trečioką, sakydama, kad p. Gustas situacijos nekomentuos.Savo ruožtu p. Trečiokas, kuris yra ir „Investuok Lietuvoje“ valdybos narys, nesutinka, kad bendradarbiavimas tarp ministerijos ir p. Dargužaitės buvo netinkamas. Jis nemato jokio konflikto „netgi įjungęs vaizduotę“.„Dirbant visko būna. Mes čia ir pasibarame, ir pozicijas išsisakome. Kartais tenka savo ambicijas ar atidėti, ar prispausti. Bet jos atžvilgiu viskas buvo korektiška. Pamenu, tik su ministre Vėsaite ji, ne tai, kad konfliktavo, bet pozicijos išsiskyrė. Bet po to dirbama buvo normaliai“, – tikina p. Trečiokas.„Ji turėjo pakankamą veiksmų laisvę, priekaištų ar kokio nors spaudimo nebuvo. Mano, o kiek žinau, ir ministro, durys visada buvo atviros. Ji lankėsi ir pas premjerą, ir pas prezidentę – tikrai ją gerbė, skaitėsi. Gal ji norėjo daugiau, bet retas institucijos vadovas gali tuo pasigirti. Nemanau, kad ji galėtų skųstis dėmesiu sau ar jos pastangų nevertinimu“, – VŽ aiškina p. Trečiokas.Jo nuomone, nereikėtų sureikšminti ir to, kad ministras su p. Dargužaite susitikti negalėjo – ji apie susitikimą nepranešė iš anksto, o p. Gusto darbotvarkė užimta.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kalba skirtingai

Pats p. Trečiokas teigia p. Dargužaitės darbą vertinantis „pozityviai“.„Iš tikrųjų, priekaištų galima rasti visiems, jei būsime kritiški. Ji darbą atliko neblogai ir rezultatai nėra blogi. Be jokios abejonės, kritikos, kad trūksta investicijų, buvo – ir įstaigos atžvilgiu, ir ministerijos tuo pačiu. Bet tai kompleksinis dalykas ir nei viena įstaiga, nei vienas žmogus negali atsisakyti už visą verslo aplinką valstybėje“, – aiškina viceministras.Šiandien išplatintame atvirame laiške p. Dargužaitė teigia, jog geri įstaigos rezultatai valdančiųjų neįtikino ir „Investuok Lietuvoje“ teikiamų ataskaitų skaičių teko pradėti matuoti dėžėmis. Tačiau p. Trečiokas nesutinka, kad įstaigos vadovei buvo priekaištaujama dėl kokybės ir rezultatų. Anot jo, kalbant apie auditus ir ataskaitas, „jokio papildomo dėmesio „Investuok Lietuvoje“ nebuvo skiriama“.Skirtingai nei p. Dargužaitė, kuri šiandien teigia nesanti „su bergždžiais iššūkiais kovojantis Don Kichotas“ ir negalinti toleruoti dabartinės situacijos, p. Trečiokas kiek kitaip įvardija ir p. Dargužaitės pasitraukimo motyvą.„Ji pati atvirai išsakė, kad jaučiasi pilnai neįvertinta. Sakė, kad yra patenkinta savo rezultatais, bet mato, kad ji šioje pozicijoje nebeturi kur augti, tobulėti. Kad gali daugiau. Neįvardijo, ką tai reiškia, bet aš supratau, kad turi kažkokią kitą poziciją numačiusi. Aš ir pats tokį sprendimą ne kartą esu priėmęs - kai randi, kur geriau, tiesiog ten ir eini. O trinktelėti durimis – čia jau emocija“, – šypteli p. Trečiokas.Apskritai, p. Dargužaitės atvirą ir griežtą kritiką viešojoje erdvėje jis sako vertinantis dvejopai.„Viena vertus, gerai, kai žmogus nevynioja į vatą ir nebamba kur nors užkampiuose ir siaurose auditorijose. Bet pati retorika – žinote, kritiką galima išsakyti ir kitais būdais, kitais žodžiais.Daugelis jos kritiškų minčių turi pagrindo. Bet kaip tai ištransliuojama – man ne visiškai priimtina. Ir šiandien mums kalbantis ji man atvirai ir prisipažino, kad suvokia, jog toks kalbėjimas gal ir ne visiems patiko. Vis dėlto, kadangi jau svarstė, kad, ko gero, išeis, dėl to sau ir leido šitaip pakalbėti“, – teigia p. Trečiokas.Kai įstaigos vadovo kėdė atsilaisvins, ūkio ministras turės sudaryti komisiją ir skelbti naujo vadovo konkursą. Laikinai, pasak p. Trečioko, „Investuok Lietuvoje“ turėtų vadovauti direktoriaus pavaduotojas Arvydas Arnašius (pastaruoju metu dirbo „Western Union“ – VŽ).„Pati p. Dargužaitė ne kartą yra sakiusi, kad komanda gera. Manau, kad įstaigos veikla tikrai nesutriks“, – neabejoja p. Trečiokas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku