Automobilių pramonė keičiasi

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
„Verslo žinios“

Pasaulyje griežtėjant kenksmingųjų dujų išmetimo normoms ir nepaliaujamai brangstant degalams, automobilių pramonė suka vairą autonominio transporto link ir tolsta nuo vidaus degimo variklių, sako audito, mokesčių ir konsultacijų įmonių tinklas KPMG.

ES reikalauja, kad iki 2015 m. visi nauji automobiliai Bendrijoje į atmosferą vidutiniškai išmestų ne daugiau kaip 130 gramų anglies dvideginio nuvažiuotam kilometrui (g/km). O iki 2020 m.  – ne daugiau kaip 95 g/km.KPMG pabrėžia, kad augančios išlaidos degalams ir vis didesnis susirūpinimas aplinkos apsauga skatina gamintojus daugiau dėmesio skirti elektra ir vandeniliu varomoms transporto priemonėms.Ši plėtra reikalauja daug laiko ir investicijų, todėl gamintojai kartu kuria efektyvesnius ir taupesnius vidaus degimo variklius.Itin sparčiai auga susidomėjimas vandenilio technologijomis – net 69% apklausos dalyvių sako, kad tai bus svarbiausia 2015 m. technologija. „Toyota“ 2015 m. pradės pirmojo pasaulyje vandeniliu varomo automobilio masinę gamybą.„Lietuvos elektromobilių rinkos plėtrą paskatintų įkrovimo stotelių tinklo atsiradimas, nes dabar jų nėra. Lietuva, kaip ir kitos šalys, turi pasirinkti vieną iš dviejų infrastruktūros finansavimo modelių – arba išlaidas dengia elektromobilių savininkai (brangiau mokėdami už įkrovimą ar patį automobilį), arba išlaidos įskaičiuojamos į elektros tarifą visiems elektros vartotojams“, – sako Domantas Dabulis, „KPMG Baltics“ partneris.Anot jo, vis daugiau automobilių pramonės dėmesio sulaukia technologijos, leidžiančios automobiliams judėti autonomiškai.Tyrime „Global Automotive Executive Survey 2014“ apklausti stambiausi viso pasaulio automobilių rinkos dalyviai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku