Materialinės investicijos per metus išaugo 12%, iki 16,6 mlrd. Lt

Publikuota: 2014-02-25
Atnaujinta 2015-06-01 10:47
Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

2013 m. materialinės investicijos šalyje sudarė 16,6 mlrd. Lt ir, palyginti su 2012 m., išaugo 12%. Gyvenamiesiems pastatams buvo skirta 1,979 mlrd. Lt, arba 11% daugiau nei 2012 m.

2013 m. ketvirtąjį ketvirtį šalyje į ilgalaikį materialųjį turtą investuota 5,3 mlrd. Lt, arba 15% daugiau nei 2012 m. ketvirtąjį ketvirtį palyginamosiomis kainomis, remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Statistikos departamentas.Daugiau nei pusę visų investuotų lėšų (2,96 mlrd. Lt) sudarė investicijos į pastatų ir inžinerinių statinių statybą, palyginti su 2012 m. ketvirtuoju ketvirčiu, jos padidėjo 12%. Investicijos į mašinas, įrenginius ir transporto priemones sudarė daugiau nei trečdalį visų investicijų (2 mlrd. Lt) ir padidėjo 17%, palyginti su 2012 m. ketvirtuoju ketvirčiu.Gyvenamiesiems pastatams statyti ir pirkti buvo skirta 627 mln. Lt, arba 10% daugiau nei 2012 m. ketvirtąjį ketvirtį.2013 m ketvirtąjį ketvirtį beveik penktadalį visų šalies investicijų pagal ekonominės veiklos rūšis sudarė viešojo valdymo sektoriaus investicijos, transporto ir saugojimo įmonių investicijos sudarė 18%, o nekilnojamojo turto įmonių investicijos ir fizinių asmenų investicijos į gyvenamąją statybą – 14% visų šalies investicijų.Pasak Gitano Nausėdos, finansų analitiko, SEB banko prezidento patarėjo, galima pasidžiaugti, kad šis nepaprastai svarbus rodiklis, rodantis visos Lietuvos pramonės gebėjimą konkuruoti tarptautinėje rinkoje ateityje, po truputį gerėja.

„Tik reikėtų nepamiršti, kad šis 12% pokytis pasiektas palyginti su 2012 m., o šie metai nebuvo ypatingai įspūdingi šiuo požiūriu. Taigi, tam tikra prasme, veikia ir žemos statistinės bazės veiksnys“, – pažymi p. Nausėda.
Bet kuriuo atveju, pasak jo, reikalai po truputį tvarkosi, verslininkai mato šviesą tunelio gale, ekonominę situaciją šalyje vertina kaip apibrėžtesnę ir ryžtasi investuoti į gamybos plėtrą arba naujų technologijų taikymą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku