Šią savaitę aktualu

Publikuota: 2014-02-24
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio ("Verslo žinios")
 

Valdančiosios partijos koalicinėje politinėje taryboje turėtų grįžti prie pasiūlymo šiemet spalį įvesti automobilių mokestį, kuris būtų skaičiuojamas nuo variklio darbinio tūrio.

Vilniuje lankosi eilinė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija, kurios naujuoju vadovu neseniai paskirtas Christophas Klingenas. TVF misijos reguliariai tikrina, kokią ekonominę politiką vykdo Lietuvos valdžia, pateikia rekomendacijų, ką galima būtų joje koreguoti. Jau ne vienerius metus TVF misijos atkreipia dėmesį į būtinybę Lietuvoje įvesti visuotinį nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius.Ekspertai nagrinėja Rusijos koncerno „Gazprom“ Lietuvos Vyriausybei raštu praėjusią savaitę atsiųstus pasiūlymus dėl dujų tiekimo Lietuvai artimiausiais metais tvarkos ir kainodaros. Planuojama suformuluoti Lietuvos vyriausybinį atsakymą į pateiktuosius pasiūlymus. Apie tai, kad „Gazprom“ turi raštu pateikti savo pasiūlymus dėl Lietuvai tiekiamų dujų kainos, susitarta prieš dvi savaites Sočyje įvykusiame Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus susitikime su šio rusų koncerno vadovu Aleksejumi Mileriu.Seimo valdyba svarstys kovo 10 d. prasidedančios pavasario sesijos darbų programą. Tarp svarbiausiųjų klausimų – su euro įvedimu, per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimu, mokesčių administravimu, saugikliais ir apribojimais liberalizavus žemės rinką susiję įstatymų projektai, taip pat klausimas, ar skelbti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams.Lietuvos apeliacinis teismas turėtų grįžti prie Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimo.Vyriausybė yra paskelbusi, kad mažins jai pavaldžių įstaigų, kuriose yra iki 20 pareigybių, skaičių. Ministerijos turi iki kovo pateikti specialiai komisijai įstaigų pertvarkymo ar veiklos optimizavimo planus.Europos Parlamentas balsuos dėl naujosios Tabako gaminių direktyvos, kurios tekstas jau neformaliai suderintas su Europos Sąjungos Taryba. Naujoji direktyva griežtina tabako gaminių kontrolę. Be kita ko bus nustatyta, kad cigaretės neturėtų būti pardavinėjamos mažesniuose pakeliuose nei po 20 vienetų.Tikimasi, kad ES Taryba ir Europos Parlamentas pasieks kompromisą bendrijoje kuriamos Bankų sąjungos klausimu.Vyriausybėje bus tariamasi dėl Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų įstatymo, taip pat dėl Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo.Ministrai diskutuos „dėl valstybės institucijų ir įstaigų veiklos šalinant rizikas vartotojų apsaugai ir saugumui euro įvedimo Lietuvoje laikotarpiu koordinavimo plano“.Lietuvos Vyriausybė žada patvirtinti susitarimą su Indijos vyriausybe dėl vizų režimo panaikinimo diplomatinių pasų turėtojams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.
Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku