Janukovyčius atstatydintas - paskelbta išankstinių prezidento rinkimų data

Publikuota: 2014-02-22
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
svg svg
Nuotrauka: Aliaksandr Kudrytski ("Bloomberg")
 

Ukrainos Rada pritarė opozicijos siūlymams atstatydinti prezidentą Viktorą Janukovyčių. Išankstiniai rinkimai bus rengiami gegužės 25 d., informuoja BBC.

Parlamentarai nutarė, kad p. Janukovyčius negali konstituciškai vykdyti savo pareigų. Po balsavimo, parlamentarai atsistoję plojo ir giedojo nacionalinį himną.Oleksandras Turčynovas, naujai išrinktas Rados pirmininkas šeštadienį sakė: „Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pats pasitraukė ir nebeįgyvendina jam pagal Konstituciją priklausančių pareigų, kurios kelia grėsmę valstybės valdymui, teritorijos integralumui ir nepriklausomybei bei skatina masinį piliečių teisių ir laisvių pažeidimą.Taip pat žinant susidariusias aplinkybes, Aukščiausioji Rada, išreikšdama Ukrainos žmonių valią, nusprendžia šiuos dalykus. Pirmiausia, įtvirtinama, jog prezidentas Viktoras Janukovyčius nekonstituciniu būdu pasitraukė nuo pareigų įgyvendinimo. Antra, remiantis įstatymais, išankstinių prezidento rinkimų data skelbiama gegužės 25 d. Trečia, ši rezoliucija įsigalioja iškart ją patvirtinus“Prieš kelias valandas duotame interviu p. Janukovyčius padėtį šalį įvardijo kaip perversmą, o save vadino teisėtai išrinktu prezidentu."Aš nebijau. Tik gailiuosi savo šalies", - sakė p. Janukovyčius, pabrėždamas, jog norėjo apsaugoti žmones ir dėjo visas pastangas, kad būtų išvengta kraujo praliejimo.Manoma, kad interviu šalies vadovas davė viename iš Charkovo regiono šiaurės rytuose esančių miestų, skelbia BBC.Tačiau naujasis Ukrainos Rados pirmininkas teigia, kad p. Janukovyčius bandė lėktuvu kirsti Rusijos sieną, bet buvo sustabdytas ir šiuo metu yra Donetsko regione.„Jis bandė išskristi į Rusiją, bet pasienio pareigūnai jį sulaikė“, - „Interfax“ agentūra cituoja p. Turčynovą.

Šeštadienį pavakare iš kalėjimo buvo paleista ir viena aršiausių p. Janukovyčiaus varžovių buvusi premjerė Julija Tymošenko. Jos paleidimui buvo pritarta Radoje.Tuo metu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas pareiškė, kad kariuomenė nesikiš į politinius neramumus, informuoja "Interfax-Ukraine" naujienų agentūra."Ginkluotosios pajėgos lieka savo dislokavimo vietose ir toliau atlieka įprastas funkcijas", - cituojamas Jurijus Iljynas, generalinio štabo vadas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku