Atsijos ne vieną kandidatą į prezidentus

Publikuota: 2014-02-22
Atnaujinta 2015-06-01 12:53
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas.
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Spėjama, kad prasidėjęs antrasis prezidento rinkimų kampanijos etapas atsijos ne vieną, paskelbusį apie siekį tapti kandidatu į valstybės vadovus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį baigė registruoti prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvius. Šis procesas prasidėjo dar pernai rudenį, kai Seimas priėmė nutarimą dėl prezidento rinkimų rengimo 2014 m. gegužės 11 d.Pagal galiojantį įstatymą, likus 80 dienų iki rinkimų VRK ne tik baigia registruoti kampanijos dalyvius, bet ir pradeda priiminėti pareiškinius dokumentus iš asmenų, norinčių tapti kandidatais į valstybės vadovus. Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, pabrėžė, kad pretendentais gali tapti tik tie, kurie laiku užsiregistravo politinės kampanijos dalyviais.Jais iš viso registravosi net 18 asmenų, tarp jų – dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Ignalinos meras Bronis Ropė, Lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis ir kiti.Tačiau, pasak p. Vaigausko, toli gražu ne visi užsiregistravę kampanijos dalyviais paskui ateina į VRK pateikti pareiškinių dokumentų. Jis skaičiuoja, kad iš 18-os užsiregistravusių bent 4–5 į VRK taip ir neateis.Tenka sumokėti užstatą

Jau vakar į komisiją pradėjo eiti kai kurie potencialūs kandidatai. Šiandien VRK turėtų apsilankyti ir rinkimų favorite laikoma p. Grybauskaitė. Pareiškinių dokumentų priėmimas tęsis iki kovo 7 d.
„Norintieji tapti pretendentais turi atitikti įstatymo reikalavimus, keliamus kandidatams į prezidentus, taip pat sumokėti 11.500 Lt užstatą. Užstatas yra reikalingas kaip pretendento rimtų ketinimų įrodymas. Užstatas grąžinamas kandidatams, per rinkimus surinkusiems atitinkamą balsų skaičių“, – aiškino p. Vaigauskas.
Gavusi pareiškinius dokumentus VRK per tris dienas turi apsispręsti, ar juos pateikusiems asmenims išduoti parašų rinkimo lapus.

Reikės 20.000 parašų

Bet kuris siekiantis tapti kandidatu asmuo turi iki kovo 27 d. surinkti ne mažiau kaip 20.000 jį remiančių piliečių parašų.„Parašų rinkimo procesas atsijoja dar dalį galimų kandidatų į prezidentus. Štai, 2009 m. parašų rinkimo lapus išdavėme 14-ai pretendentų, tačiau reikiamą parašų skaičių surinko ir kandidatais buvo įregistruoti 7 asmenys“, – teigė VRK vadovas. Balandžio pradžioje VRK paskelbs oficialų visų įregistruotų kandidatų į prezidentus sąrašą.VRK vadovas neatmetė, kad bene daugiausia teisinių ginčų gali sukelti Tvarkos ir teisingumo partijos lyderio Rolando Pakso noras pretenduoti į prezidentus. Greičiausiai šį klausimą teks aiškintis teisme.Prieš dešimt metų p. Paksas buvo apkaltos proceso būdu pašalintas iš prezidento pareigų ir iki šiol Lietuvos įstatymai nėra numatę jam galimybės vėl siekti valstybės vadovo posto, nors prieš kelerius metus Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė šiam politikui palankų sprendimą.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku