Teismas neužkirto kelio referendumo dėl žemės iniciatyvai

Publikuota: 2014-02-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nesutiko svarstyti opozicinių partijų skundo dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo konstatuoti, kad pateikta pakankamai parašų referendumui dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams.

Atmesdamas skundą LVAT neatidėjo šio klausimo svarstymo Seime.Teismas pranešė penktadienį gavęs du skundus dėl VRK pirmadienį priimto sprendimo, kuriuo VRK nustatė, kad iniciatyvinė grupė privalomajam referendumui dėl Konstitucijos pakeitimo paskelbti pateikė ne mažiau kaip 300.000 piliečių parašų, teisėtumo ir pagrįstumo.Spręsdama pareiškėjų Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų skundo priėmimo klausimą, LVAT teisėjų kolegija, įvertinusi Referendumo įstatymo nuostatas dėl VRK veiklos apskundimo bei atsižvelgusi į LVAT praktiką, padarė išvadą, kad pagal Referendumo įstatymą ginčo LVAT objektu gali būti ne bet kokia VRK veikla, bet tik tokia, kuri sukelia tiesiogines materialines teisines pasekmes.Įvertinusi bylos aplinkybes, LVAT teisėjų kolegija padarė išvadą, kad pirmadienį priimtasis VRK sprendimas yra procedūrinis dokumentas, todėl negali būti savarankiškas administracinės bylos dalykas. „Ginčijamas VRK sprendimas neužkerta kelio tolesnei referendumo paskelbimo procedūrai, jis sudaro prielaidas toliau įstatymų nustatyta tvarka svarstyti referendumo paskelbimo klausimą ir priimti galutinį sprendimą dėl to Seime. Remiantis tuo, kas išdėstyta, LVAT nutarė atsisakyti priimti pareiškėjų skundą dėl VRK sprendimo“, – teigiama teismo pranešime.Tais pačiais pagrindais buvo atsisakyta priimti ir piliečių iniciatyvinės grupės skundą dėl to paties VRK sprendimo.Todėl Seimas kovo 10 d. prasidedančioje pavasario sesijoje turės apsispręsti, ar skelbti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams, ar pirmiausia Konstituciniame Teisme pasitikrinti, ar referendumui teikiama formuluotė atitinka Konstituciją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku