Regionams – 4 mlrd. Lt

Publikuota: 2014-02-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
„Verslo žinios“

Savivaldybių merams vakar pristatytas Vyriausybės patvirtintas Tarpinstitucinis regioninės plėtros planas, kuriuo remiantis bus finansuojami savivaldybių projektai.

Pagal patvirtintą planą 2014–2020 m. laikotarpiu Lietuvos regioninei politikai įgyvendinti numatoma iš viso skirti 3,77 mlrd. Lt, iš jų net 3,48 mlrd. Lt – ES parama.Pagrindinis plano tikslas – mažinti atskirtį tarp Lietuvos regionų, skatinti tolygią ir tvarią plėtrą visoje šalies teritorijoje. Dokumento kriterijuose numatoma, pavyzdžiui, pasiekti, kad vidinė migracija tarp kaimo ir miesto vietovių sumažėtų keturis kartus. Tam tikslui per 7 metus numatoma atnaujinti 1.300 socialinių būstų (pastatų), tam numatyta 172 mln. Lt.Didžiausia regioninės plėtros plano lėšų eilutė – 707 mln. Lt – numatyta kompleksiškai plėtoti ir atnaujinti su problemomis susiduriančių 5 didžiųjų miestų dalių viešąją infrastruktūrą, didinant miestų investicinį patrauklumą ir prisidedant prie jų tarptautinio konkurencingumo stiprinimo. Dar 285 mln. Lt numatoma skirti mokykloms, darželiams statyti, renovuoti, inventoriui ir techninei bazei gerinti, taip pat jaunimo neformaliam ugdymui finansuoti.Plačiau apie tai skaitykite šiandien dienraštyje „Verslo žinios“ ir „VŽ Premium“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku