Liberalai kreipėsi į teismą dėl referendumo iniciatyvos

Publikuota: 2014-02-21
Atnaujinta 2015-06-01 11:44
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Opozicinis Liberalų sąjūdis (LS) apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą dėl referendumo žemės pardavimo klausimu rengimo.

Skunde teigiama, kad šis sprendimas gali prieštarauti Lietuvos Konstitucijai.LS teismo prašo panaikinti vasario 17 d. priimtą VRK sprendimą kaip neteisėtą ir nepagrįstą, įpareigojant VRK referendumo klausimą spręsti iš naujo. Taip pat prašoma taikyti šio reikalavimo užtikrinimo priemonę, t. y. sustabdyti VRK  sprendimo galiojimą.„Yra pakankamai pagrindo manyti, kad galutinis VRK sprendimas buvo priimtas neteisėtai, pažeidžiant Referendumo bei kitais įstatymais įtvirtintas procedūras ir net nekonstatavus, kiek gi balsų referendumo organizatoriai iš tikrųjų surinko. Svarbu ir tai, kad VRK neatsižvelgė į esamas Konstitucijos nuostatas, ginančias privačios nuosavybės neliečiamumą ir apibrėžiančias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje pagrindus. Referendumo iniciatyva šioms nuostatoms prieštarauja iš esmės“, – tvirtina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius.Įstatymai numato, kad LVAT sprendimą dėl skundo turi paskelbti ne vėliau kaip per 48 valandas nuo dokumentų gavimo.Prie LS kreipimosi į teismą taip pat prisidėjo opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku