Kijeve - taikos viltis (įvykių chronologija)

Publikuota: 2014-02-21
Atnaujinta 2015-06-01 12:07
Nuotrauka: Reuters
 

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius parašu patvirtino Ukrainos išvedimo iš krizės planą, dėl kurio tarpininkavo Europos Sąjunga.

(Atnaujinta 16.15 val.) Ukrainos prezidentas Ukrainos išvedimo iš krizės planą pasirašė drauge su opozicijos lyderiais Vitalijumi Klyčko, Arsenijum Jaceniuku, Olegu Tiagniboku.Susitarimo liudininkais tapo Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Frankas-Valteris Štainmajeris ir Radoslavas Sikorskis, o taip pat Prancūzijos Kontinentinės Europos departamento užsienio reikalų ministras Erikas Fournier.Rusijos ombucmenas Vladimiras Lukinas pasirašymo ceremonijoje nedalyvavo, skelbia nepriklausoma Ukrainos naujienų agentūra „Unian".Prieš pasirašant susitarimą Aukščiausiosioje radoje politikai žuvusiuosius Maidane pagerbė tylos minute.Susitarimo detalės viešai neskelbiamos.Kiek anksčiau šiandien p. Janukovyčius paskelbė, jog bus skelbiami pirmalaikiai rinkimai, formuojama tautos vienybės Vyriausybė ir grįžtama prie 2004 m. Konstitucijos.

Atnaujinta 14.54 val. Su ES - nesusiderėjo

Derybų dėl Ukrainos išvedimo iš krizės plano rezultatų kol kas nėra. Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis pranešė, kad nuo vakar trukusios Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos užsienio reikalų ministrų, Ukrainos opozicijos bei p. Janukovyčiaus derybos baigėsi, tačiau jos liko bevaisės.Rusijos prezidento Vladimiro Putino atsiųstas ombucmenas Vladimiras Lukinas atsisakė pasirašyti galutinį Ukrainos išvedimo iš krizės planą, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Atnaujinta 14.05 val. Centrinėse Kijevo gatvėse šiuo metu ramu

Skelbiama, kad Gruševskio ir Instituto gatvėse šiuo metu mitinguojama taikiai. Aktyvistai toliau tvirtina barikadas, jau pastatytos kelios gynybinių sienų linijos. Už barikadų žmonės tiesiog vaikštinėja, bendrauja. Smurtinių susirėmimų neužfiksuota, skelbia nepriklausoma Ukrainos naujienų agentūra "Unian".

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atnaujinta 13.10 val. Janukovyčius inicijuoja priešlaikinius rinkimus

Oficialu: Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius paskelbė inicijuojantis priešlaikinius prezidento rinkimus

Apie p. Janukovyčiaus sprendimą paskelbta oficialiame prezidento internetiniame puslapyje. Taip pat patvirtinta, kad Ukraina grįš prie 2004 m. Konstitucijos ir bus suformuota nauja Vyriausybė.

Rugsėjį - nauja Konstitucija

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame skelbiama apie naktį paskelbtą susitarimą su opozicija, Europos Sąjungos ir Rusijos atstovais. (Pildoma)Pasak „Reuters“, buvo susitarta, jog iki šių metų rugsėjo mėnesio šalies Konstitucija bus pakeista, o joje įtvirtintos prezidento galios sumažintos.Ukrainos Konstituciją žadama keisti 2004 m. redakcijos pavyzdžiu. Tai reiškia, kad šalyje turi būti įtvirtintas opozicijos ir Euromaidano aktyvistų siektas parlamentinis-prezidentinis valdymas.

Atnaujinta 12.59 val. Maidano aikštėje toliau aidi šūviai

Paviešintos derybų dėl Ukrainos išvedimo iš politinės krizės plano detalės papiktino protestuojančią visuomenę. Maidano aktyvistai reikalauja p. Janukovyčiaus atsistatydinimo ir jų netenkinta gruodį vyksiančių prezidento perrinkimų idėja, skelbia BBC.Šių derybų dalyviais buvo p. Janukovyčius, Vitalijus Klyčko, Arsenijus Jaceniukas bei Vokietijos, Prancūzijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai.Centrinėje Kijevo aikštėje vėl aidi šūviai, viešbutyje „Ukraina“ apsistoję žurnalistai raginami nesiartinti prie langų – policija gavo pranešimą apie pastebėtą snaiperį. Prie Kijevo teisėsaugininkų prisijungę Lvovo policijos pareigūnai teigia pamatę snaiperio atakas prieš taikius piliečius atsakys tuo pačiu (atsišaudys), skelbia Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

Atnaujinta 12.55 val. Auga aukų skaičius

Ukrainoje daugėja aukų skaičius. Pranešama, kad sudegusiuose Profsąjungos rūmuose, kuriuos, kaip įtariama, šturmo metu padegė „Berkut“ kovotojai, rasti sudegusių žmonių palaikai. Kiek žuvusiųjų neskelbiama.

Atnaujinta 12.15 val. Byra Janukovyčiaus partija

Euromaidano viešųjų ryšių sekretoriatas skelbia, kad p. Janukovyčiaus era „išgyvena paskutiniąsias savo gyvavimo dienas ir valandas“.Žinutėje, išplatintoje socialiniame tinkle „Facebook“ rašoma, kad iš prezidento Regionų partijos masiškai traukiasi p. Janukovyčiaus bendrapartiečiai.

Atnaujinta 11.58 val. Tęsiasi provokacijos

Nors Ukrainos prezidentas pranešė, kad vidurdienį jis paskelbs svarbią žinią, tačiau Kijeve tęsiasi provokacijos. Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad nežinomi asmenys šaudo į milicininkus ir mėgina prasiveržti į Radą. Kol kas neaišku kokie tai žmonės ir ko jie siekia. Neskelbiama ir apie aukas ar sužeistuosius.

Atnaujinta 11. 00 val. Saugos protestuotojus

Kijeve į Maidano aikštę atvažiavo apie 100 milicininkų. Dauguma uniformuoti ir ginkluoti. Jų tikslas – ginti protestuotojus. Tai vienas ir kelių milicijos prisijungimo prie protestuotojų atvejų Ukrainoje. Pirmas sostinėje, kai ginkluoti pareigūnai atvirai pereina opozicijos pusėn.

Saugo nuo „tituškų“

Ukrainiečiai praneša, kad žmogus, kurio vardas tapo bendriniu ir davė pavadinimą „tituškų“ (valdžią ir Janukovyčių remiantys  verslininkų finansuojami chuliganai, kovojantys su protestuotojais) judėjimui pastebėtas barikadose prie Kijevo. Tačiau šį kartą jis prie kelio netoli Kijevo, kur opozicija įrengė savo blokavimo postą, kad į miestą nepatektų tikrieji „tituškos“. Vadimas Tituško saugo miestą nuo buvusių „kolegų“.Sportininkas Tituško 2013 gegužės 18 d. Kijeve kartu su bendrais užpuolė opozicijos mitingą filmuojančius žurnalistui ir juos žiauriai sumušė. Incidentas buvo nufilmuotas ir taip įrodymu teisme, tačiau Tituško nuteistas bausmę atidedant. Jo pavardė prilipo samdomiems smogikams.Pats Tituško mėgino teisme pasiekti, kad jo pavardė nebūtų naudojama kaip bendrinis žodis, tačiau bylinėjimasis baigėsi nesėkme. Prasidėjus protestams Tituško stojo ne „kolegų“, bet opozicijos pusėn.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku