Daujėnų naminę duoną žymės geografinės nuorodos ženklu

Publikuota: 2014-02-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
 

Europos Komisija į saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė dar vieną lietuvišką produktą. Geografinės nuorodos ženklas suteiktas Daujėnų naminei duonai.

Į daugiau nei 1.200 saugomų produktų sąrašą jau yra įtraukti žemaitiškas kastinis, „Stakliškių midus“, lietuviškas varškės sūris, Seinų/Lazdijų krašto medus ir skilandis.Lietuviškas skilandis 2010 m. buvo pirmasis produktas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriam suteikta teisė naudotis europietišku ženklu.2012 m. Seinų ir Lazdijų krašto bitininkai gavo galimybę medų ženklinti saugomos geografinės nuorodos ženklu, tačiau 2013 m. spalį nebuvo parduotas nė vienas taip pažymėtas lietuviško medaus stiklainis.„Iškelti labai griežti reikalavimai. Reikia medų ištirti, ir patalpos turi būti įrengtos pagal ES reikalavimus. Labai reikia ir reklamos, kone kiekvienam dar reikia išaiškinti, ką šis ženklas reiškia“, – sunkumus nurodo Juozas Petrauskas, Lazdijų rajono bitininkų draugijos pirmininkas.VŽ jau rašė, kad po trijų metų laukimo midui „Stakliškės“ pernai leista pasipuošti Saugomos geografinės nuorodos ženklu.Egidijus Valiukevičius, UAB „Lietuviškas midus“ direktorius, yra minėjęs, jog visos šalys stengiasi užregistruoti pagal senovinę receptūrą gaminamą produkciją – tai didina prekės žinomumą.Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ pernai lapkritį taip pat po trijų metų laukimo sulaukė leidimo lietuvišką varškės sūrį ženklinti Saugomos geografinės nuorodos ženklu.Gamintojai tikina, jog nepaisant to, kad pieno perdirbimo įmonėse sūrių gamybos procesas mechanizuotas, varškės masė į sūrmaišius kemšama, o sūrmaišiai užrišami rankomis, kaip ir prieš kelis šimtus metų. Be to, dar šiandien daugelyje namų galima rasti pagal senovinius pavyzdžius pagamintų sūrių slėgtuvų.Saugomos geografinės nuorodos ženklu bus galima žymėti tik pagal aprašytą receptą pagamintus lietuviškus varškės sūrius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku