Vilniuje – derybų dėl „Rail Baltica“ raundas

Publikuota: 2014-02-20
Atnaujinta 2015-06-01 12:03
Nuotrauka: Renaldo Jakubausko („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vilniuje šiomis dienomis vyksta eilinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekspertų derybų dėl europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo.

Susisiekimo ministerijos atstovė Asta Dudurytė patvirtino VŽ, kad derybos vyks ketvirtadienį ir penktadienį. Po šio derybų etapo gali paaiškėti, ar į „Rail Baltica“ projektą bus įtraukta geležinkelio atšaka į Vilnių, ar dėl jos statybos finansavimo Lietuvai tektų atskirai derėtis su Europos Sąjungos institucijomis.Lietuva mano, kad Vilnius turi būti įtrauktas į milijardinį projektą, latviai iš principo pritaria šiai pozicijai, nors neprieštarautų ir kompromisiniams pasiūlymams. Estija skeptiškai vertina papildomos šimto kilometrų atšakos įtraukimą į bendrą iš ES fondų finansuojamą projektą. Tačiau estų atstovai, kaip tikimasi, per šį derybų etapą gali pateikti tokių kompromisinių pasiūlymų, kurie būtų priimtini Lietuvai.Lietuvoje jau yra įgyvendinama „Rail Baltica“ projekto dalis – statoma daugiau kaip šimto kilometrų vėžė nuo sienos su Lenkija iki Kauno. Ji turėtų būti baigta kitąmet.Dabar trys Baltijos valstybės tariasi dėl bendros įmonės sukūrimo, kuri įgyvendins antrąją „Rail Baltica“ projekto dalį – nuo Kauno iki Talino. Dėl šios projekto dalies finansavimo būtina į ES institucijas kreiptis iki 2016 m. Tačiau kilo Lietuvos, Latvijos ir Estijos diskusijos, ar į šią projekto dalį turi būti įtraukta europinės vėžės atšakos nutiesimas nuo Kauno iki Vilniaus, kad „Rail Baltica“ projektas sujungtų visas tris sostines.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku