Nusprendė atnaujinti su CŽV kalėjimu susijusią bylą

Publikuota: 2014-02-20
Atnaujinta 2015-06-01 11:18
 

Prokurorai pranešė vykdantys teismo sprendimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl vieno terorizmu kaltinamo arabų piliečio galimo neteisėto kalinimo Lietuvoje.

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: „Susipažinus su Vilniaus apygardos teismo š. m. sausio 28 d. nutartimi ir joje išdėstytais motyvais bei pakartotinai išnagrinėjus visą gautą informaciją Generalinėje prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pagal Baudžiamojo kodekso 292 straipsnį.“Prokurorai priminė, kad pernai rudenį į prokuratūrą kreipėsi nevyriausybinės organizacijos ,,REDRESS” ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovai. „Jie pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų Saudo Arabijos piliečio Mustafa Ahmed al-Hawsawi atžvilgiu, t. y. dėl galimo Lietuvos pareigūnų ir valstybės institucijų dalyvavimo jį perduodant, slapta kalinant ir nežmoniškai bei žeminančiai su juo elgiantis“, – rašoma pranešime.Anot jo, prokuroras, išnagrinėjęs šį pareiškimą ir turimus dokumentus, 2013 m. rugsėjo 27 d. atsisakė pradėti tokį ikiteisminį tyrimą vertindamas, kad tam objektyvių duomenų ar argumentų nėra. Šiam sprendimui pritarė ir Vilniaus miesto apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 6 d., išnagrinėjęs minėtų organizacijų skundą dėl prokuroro nutarimo.„Tačiau Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs skundą dėl šios teismo nutarties, š. m. sausio 28 d. priėmė pareiškėjus tenkinusį sprendimą, kuris panaikino minėtą prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą“, – konstatuojama pranešime.Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.Prieš kelerius metus kai kurios žmogaus teisių organizacijos paskelbė, kad Lietuvoje galėjo veikti slaptas Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas, kuriame esą laikyti ir kankinti kai kurie terorizmu įtariami asmenys. Seimo specialioji komisija paskelbė, kad Lietuvoje buvo sudarytos sąlygos tokiam kalėjimui atsirasti ir kaliniams gabenti bei laikyti, tačiau teisėsauga nerado tokios neteisėtos veiklos įrodymų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku