Maidane atsinaujino susirėmimai, Medvedevas liepė Janukovyčiui „nebūti skuduru“

Publikuota: 2014-02-20
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
Nuotrauka: Youtube stop kadras
„Verslo žinios“

Po palyginti ramios nakties, Maidane vėl prasidėjo susirėmimai. „Kyiv Post“ žurnalistai teigia keliose vietose suskaičiavę 35 žuvusius protestuotojus. Tuo metu evakuota visa Rada, posėdžiai nevyks bent dvi dienas. O Rusija toliau daro spaudimą Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Specialiosios pajėgos ketvirtadienį pradėjo siųsti papildomus dalinius po to, kai protestuotojai ryte išstūmė dalį „Berkut“ dalinių iš jų užimtos aikštės dalies.Maidane toliau stiprinamos barikados, o „Berkut“ daliniai atsitraukė. Protestuojai išplėtė kontroliuojamą teritoriją, tačiau toliau eiti negali, nes į juos šaudo snaiperiai. Vietose, kur stovėjo „Berkut“, renkamos 7,62 mm kovinių ginklų gilzės. Dalis protestuotojų ir dvasininkai derasi su pozicijose likusiais Vidaus reikalų ministerijos kariškiais.Šiuo metu Maidane stovi tūkstančiai protestuotojų, bijantys policijos puolimo. Pasak oficialios protestuotojų spaudos tarnybos, aikštėje susirinkę apie 30.000 žmonių. Jų link juda tiek samdyti „tituškos“, tiek kariniai daliniai.Kaip rašo „Kyiv Post“, jau bent 35 protestuotojai žuvo per susirėmimus Kijevo centre, dauguma jų mirė nuo šautinių žaizdų.Žuvusiųjų kūnus aktyvistai pridengė gūniomis, skelbia naujienų portalas „Ukrainskaja pravda“. Spėjama, kad jie visi vyriškos lyties, vyresnio amžiaus žmonės.Liudininkų teigimu, juos pašovė policijos „snaiperiai“, kurie taikėsi į galvą. Susirėmimuose naudojama galinga šarvus pramušanti amunicija – keli žuvę dėvėjo neperšaunamas liemenes, tačiau šios jų neišgelbėjo.„Iš 7 žuvusiųjų 6 nužudyti šūviais į kaklą“, – kiek anksčiau ryte teigė Maidano aktyvistai.Protestuotojams ryte pasidavė apie 50 milicininkų, jie nuvesti į užimtą vyriausybinį pastatą šalia miesto rotušės.

„Interfax“ praneša, kad Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui liepė „nebūti skuduru“, tik tada Rusija su juo galės kalbėtis kaip su teisėtos valdžios atstovu.Ketvirtadienį Briuselyje susitinka ES šalių užsienio reikalų ministrai. Bus tariamasi dėl sankcijų Ukrainai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku