Dėl „Air Lituanica“ veiklos – teigiamas verdiktas

Publikuota: 2014-02-20
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Civilinės aviacijos administracija (CAA) patvirtino, kad pernai įsteigta oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ gali tęsti savo veiklą, vadovaudamasi išduotąja licencija.

Ketvirtadienį posėdžiavusi CAA Licencijavimo komisija svarstė „Air Lituanica“ veiklą ir perspektyvas. Įsigilinta į bendrovės pateiktą veiklos ataskaitą bei perspektyvinius planus.Nerijus Stukėnas, Licencijavimo komisijos pirmininkas, VŽ informavo, kad „tai buvo eilinis komisijos posėdis, kuriame buvo žiūrėta, kaip sekasi naujai aviakompanijai“. „Mes paprastai naujai įsikūrusias kompanijas dažniau pasižiūrim, panagrinėjam kaip jiems sekasi. Bet posėdžio tikslas nebuvo svarstyti kokius nors labai radikalius sprendimus, nes jiems tiesiog bent kol kas nėra pagrindo“, – teigė jis.Pasak p. Stukėno, „nors „Air Lituanica“ veikloje yra šiokių tokių kabliukų, bet nereikėtų baimintis, kad artimiausioje ateityje būtų kokių nors esminių problemų“. „Pasižiūrėjome pateiktus dokumentus, paprašėme iki kito eilinio komisijos posėdžio pateikti tam tikros papildomos informacijos ir tuo šio klausimo svarstymas buvo šįkart baigtas“, – kalbėjo CAA Licencijavimo komisijos pirmininkas.Jis neneigė, kad tam tikrų garantijų dėl „Air Lituanica“ veiklos perspektyvumo suteikė Vilniaus miesto valdžios sprendimas skirti papildomus 5 mln. Lt šiai bendrovei.Abejonių dėl „Air Lituanica“ veiklos perspektyvų atsirado pernai vėlyvą rudenį, kai apie bendradarbiavimo su šia oro linijų kompanija nutraukimą paskelbė estų bendrovė „Estonian Air“. Ji be kita ko atsiėmė vieną iš dviejų „Air Lituanica“ naudotų orlaivių.Be to, nors ir būta daug informacijos apie strateginio investuotojo į „Air Lituanica“ paiešką, jis iki šiol nerastas.„Air Lituanica“ bendrovė įkurta pernai Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva. Keleiviniai skrydžiai pradėti vasarą. Skradinama į kelis Europos oro uostus, tarp jų į Paryžių, Briuselį, Prahą, Miuncheną.Kaip VŽ jau skelbė, kol kas šios bendrovės finansinę situaciją gelbsti vietos bendrovės, investuojančios į avialinijų veiklą. Šį sausį į bendrovę investavo AB „Lietuvos paštas“ antrinė įmonė UAB „Baltic Post“, oro vežėjui skyrusi 86.000 Lt. Tuo metu „Air Lituanica“ įstatinį kapitalo didino iki 11,3 mln. Lt.Avialinijų akcininkė UAB „Air Lituanica Club“, jungianti daugiau kaip 40 fizinių ir juridinių asmenų, investavo 3,44 mln. Lt, o artimiausiu metu planuoja pervesti 660.000 Lt, bendrą skirtų lėšų dalį padidindama iki 4,1 mln. Lt.„Artimiausiu metu „Air Lituanica“ kapitalas nuo 11,276 mln. Lt didės iki 16,276 mln. Lt. Kompanijos akcininkė UAB „Start Vilnius“ investuos 5 mln. Lt“, – planais dalijosi Sandra Meškauskaitė, „Air Lituanica“ komunikacijos vadovė.Paklausta apie bendrovės pardavimo pajamas ir grynąjį pelną arba nuostolį, p. Meškauskaitė teigė, kad kol kas pajamos skaičiuojamos ir audituojamos, o viešai bus paskelbtos tik pristačius ir patvirtinus valdybai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku