Pramonė ginkluojasi 3D spausdintuvais

Gamintojų žvilgsniai krypsta į 3D technologiją vienos bendrovės jau naudojasi profesionalams skirtais 3D metalo spausdintuvais, kitos susidomėjusios laukia, kol ši įranga patobulės ir atpigs.
Vėdinimo įrangos gamintoja UAB Salda 3D spausdintuvu naudojasi jau metus. Pasak Eglės Lingaitienės, bendrovės rinkodaros specialistės, spausdintuvas įsigytas, kad būtų galima sumažinti prototipų gamybos sąnaudas.Spaudos formos gamyba prototipui yra gana brangus etapas, be to, pagaminus gaminio prototipą dar nereiškia, kad jis visiškai atitiks laukiamą rezultatą. Spausdintuvas taupo ir laiką ir pinigus. Greičiau galima įvertinti būsimo gaminio fizines savybes ir iš karto nustatyti, ką reikėtų keisti, nurodo p. Lingaitienė.Spausdintuvą Salda panaudojo ir projektuodama naują laboratoriją kaip tvirtina gamyklos atstovė, vizija tapo aiškesnė, išvydus statinį 3D formatu.Ortopedijos technikos UAB Baltic Orthoservice šį mėnesį įsigijo 3D metalo spausdintuvą ir laukia, kol jis bus atgabentas. Kaip aiškina Vilma Launikonienė, UAB Baltic Orthoservice rinkodaros vadovė, spausdintuvas bus naudojamas individualių medicininių implantų gamybai.
Ieško klaidų
3D spausdintuvai, anot gamintojų, patraukliausi įmonėms, kurios nuolat kuria naujus produktus išspausdinus daiktą 3D spausdintuvu, galima patikrinti, ar brėžiniuose nėra palikta klaidų, o jei gaminama detalė, išbandyti, ar ji tinka mechanizmui. Ir tik tuomet paleisti serijinę gamybą.Be to, pirkėjams spaudžiant trumpinti gamybos terminus, 3D spausdintuvai leidžia mažiau laiko sugaišti projektavimo darbams. Šaldytuvus gaminanti AB Snaigė 3D spausdintuvą įsigijo prieš dešimtmetį ir teigia, kad pirkinys pasiteisino. Juo galima pagaminti ir pamatyti, kaip atrodys rankenos, patikrinti įvairius detalių sujungimo variantus, pasitikslinti, kaip atrodys ginčytini detalių fragmentai ar detalės, dizaino elementai.Šie spausdintuvai per dešimtmetį labai atpigo, atpigo ir kartu su spausdintuvu naudojamos medžiagos. Šiais metais mes planuojame įsigyti dar vieną 3D spausdintuvą, teigia Kęstutis Urbonavičius, AB Snaigė Technikos ir gamybos direktorius.Ateityje jis mato didelę šių spausdintuvų perspektyvą tiek pramonėje, tiek buityje.
Technologija pinga
Henrikas Mykolaitis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija Linpra direktorius ir viceprezidentas, sako, jog pramoniniai 3D spausdintuvai Lietuvoje kol kas dažniausiai naudojami ten, kur reikalingi vienetiniai unikalūs gaminiai ortopedijoje, odontologijoje, juvelyrikoje.Naujovė kelią skinasi ir aprangos sektoriuje kaip žada festivalio Mados infekcija rengėjai, šiemet ant festivalio podiumo bus galima pamatyti 3D spausdintuvais sukurtų drabužių detalių. Tai perspektyvu. 3D spausdintuvai pamažu tobulėja ir pinga, manau, kad šitos technologijos laukia didelė ateitis, neabejoja p. Mykolaitis.Mantas Bortkevičius, metalo apdirbimo ir elektroninių prietaisų gamybos UAB Sargasas komercijos direktorius, neslepia: bendrovę 3D spausdintuvai domina.Labai šitą dalyką sekame, bet, mūsų nuomone, dar 3D technologijos nevisiškai subrandintos, ypač metalo apdirbimo sektoriuje. Bet mūsų akys į tai nukreiptos, ir jeigu atsiras kas nors tinkamo mes tokią įrangą turėsime, neabejoja p. BortkevičiusO, pavyzdžiui, metalo apdirbimo UAB Plieno fortas ketina įsigyti metalo pjaustymo 3D lazeriu technologiją naujovė rinkoje suteiktų gamintojams konkurencinį pranašumą. Tačiau, kol įranga nenupirkta, bendrovės vadovai nuo išsamesnio komentaro susilaiko.Liutauras Kižys , UAB Jautis vadovas, kurio įmonė yra profesionalams skirtų TierTime ir asmeninių 3D spausdintuvų atstovė Baltijos šalyse, neslepia, kad Lietuvos pramonėje 3D spausdintuvai dar nėra itin populiarūs.Yra bendrovių, kurios anksčiau, pavyzdžiui, prieš dešimt metų, yra įsigijusios labai brangių mašinų ir jas dar eksploatuoja. Vidaus rinka per maža, kad tokia brangi įranga būtų visąlaik apkrauta darbu ir atsipirktų. Nebent bendrovė dirba eksportui, svarsto p. Kižys.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti