JAV diplomatas: sutartis su ES neišspręstų Ukrainos problemų

Publikuota: 2014-02-19
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
Nuotrauka: Andrey Rudakov ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Ukrainos asociacijos sutartis su ES, kurios pasirašymo buvo tikimasi pernai lapkritį Vilniuje, vargu ar būtų padėjusi – jei apskritai būtų padėjusi – išspręsti esmines Ukrainos problemas, teigia Jackas F. Matlockas jaunesnysis, buvęs JAV ambasadorius buvusioje Sovietų Sąjungoje.

Agentūrai "Bloomberg" pateiktuose atsakymuose į keletą klausimų apie Rusijos santykius su ES ir Ukraina p. Matlockas teigia, kad Ukrainos krizė yra nulemta vidinių prieštaravimų.Nei bendradarbiavimas su Rusija, nei suartėjimas su ES neleis Ukrainai išspręsti problemų, kurios kyla iš "skilimo šalies viduje ir sovietinės praeities ligų", elektroniniu paštu agentūrai "Bloomberg" rašo p. Matlockas. Jis atkreipė dėmesį į augantį susipriešinimą tarp Ukrainos vakarinės ir rytinės dalių.Pasak buvusio ambasadoriaus, susitarimas su Rusija, kad ši įsigys Ukrainos obligacijų ir parduos Ukrainai dujas už lengvatinę kainą, neatitinka abiejų šalių interesų ilguoju laikotarpiu. Pono Matlocko nuomone, šiuos sprendimus greičiausiai padiktavo tam tikri politiniai motyvai arba tam tikrų oligarchų klanų interesai Rusijoje ir Ukrainoje.Diplomatas mano, kad Rusijos mėginimas suformuoti ekonominę sąjungą su buvusios Sovietų Sąjungos šalimis, tuo pačiu metu vengiant reformų, kurios leistų konkuruoti XXI amžiaus sąlygomis, taps plėtros stabdžiu visoms Rusijos partnerėms ir pačiai Rusijai.Geografiniai ir istoriniai veiksniai lemia, kad Rusija ir Ukraina turi bendradarbiauti ir viena su kita, ir su ES, ir šis principas – tiek Kijevo, tiek Maskvos ateities plėtros kertinis akmuo, teigia p. Matlockas. Jo teigimu, formuojant santykius su Ukraina, nei ES, nei Rusija neturėtų siekti dominavimo, o orientuotis į abipusiai naudingus dvišalius santykius.Ponas Matlockas JAV ambasadoriaus Maskvoje pareigas ėjo nuo 1987 iki 1991 m. JAV diplomatijos struktūrose Sovietų Sąjungoje jis dirbo ir anksčiau, p. Matlockui teko svarbus diplomatinio tarpininko tarp Vašingtono ir Maskvos vaidmuo Šaltojo karo metu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku