Janukovyčių paprotintų tik su sankcijomis sukomplektuota parama

Publikuota: 2014-02-19
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
svg svg
Nuotrauka: ("Bloomberg")
 

Lietuvai raginant ES imtis sankcijų prieš Viktoro Janukovyčiaus, Ukrainos prezidento, režimo pareigūnus, Bendrijos pareigūnai kalba, kad šalia sankcijų efektyvu būtų siūlyti ir finansinę paramą.

Arnoldas Pranckevičius, EP pirmininko Martino Schulzo patarėjas užsienio politikai, sako, kad tai, ko iš tikrųjų reikia Ukrainai -tikslinės sankcijos su lygiagrečiai pateiktomis adekvačiomis paramos priemonėmis. Būtent to šiomis dienomis ES prašė ir Vokietijoje lankęsi Arsenijus Jaceniukas ir Vitalijus Klyčko, opozicijos lyderiai.„Jų prašymas yra – ir Europos Parlamentas jį palaiko, – kad reikalingas ne sankcijų įvedimas, bet paketo (sankcijų ir paramos – VŽ) paruošimas. Padėti ant stalo užtaisytą pistoletą. Nebūtina jo iššauti, nes gali tai padaryti tik vieną kartą. Būtų tikrai stiprus žingsnis padėti šautuvą ant stalo. Tiesiog, kad žinotų, jog jis yra. Ir galbūt paveiktų p. Janukovyčių rimčiau žiūrėti į derybas.Tačiau to šautuvo kol kas nėra“, – žurnalistams Briuselyje sakė p. Pranckevičius.Pasak pareigūno, finansinė parama būtų pasiūlyta tik tuo atveju, jei sankcijų pabūgęs p. Janukovyčius sutiktų su protestuotojų ir Vakarų reikalavimais imtis esminių reformų.„Pono Schulzo (EP pirmininko – VŽ) matymas toks, kad šalia pistoleto ant stalo turi būti padėtas ir finansinės paramos pasiūlymas. Ir kad abu būtų įtikinantys – tiek grėsmė dėl žmogaus teisių pažeidimų ir tikslinių sankcijų, tiek ir įtikimas pasiūlymas suteikti ES ir TVF paramą, jei krizė bus išspręsta taikiai, sukurta visuomenės palaikymą turinti vienijanti vyriausybė ir imtasi reikalingų politinių bei konstitucinių reformų. Būtent to p. Merkel užvakar prašė p. Jaceniukas ir p. Klyčko. Ir ne veltui važiavo į Vokietiją, nes p. Merkel pozicija yra svarbiausia – būtent Vokietija pastaruoju metu buvo labiausiai atsargi šiais klausimais“,– aiškino EP pirmininko patarėjas.Vakarų analitikų nuomone, prezidento Janukovyčiaus atsistatydinimas gali būti vienintelis taikus būdas išspręsti Ukrainoje kilusią krizę.„Išankstiniai prezidento rinkimai su labai stipriu tarptautinės bendruomenės stebėjimu, užtikrinant, kad jie bus kiek įmanoma maksimaliai skaidrūs. Faktas, kad be išankstinių rinkimų Maidanas nenurims ir opozicija nenurims“,– sakė EP pirmininko patarėjas.Lietuva antradienį paragino Europos Sąjungos (ES) šalis apsvarstyti galimybę įvesti sankcijas Ukrainos pareigūnams, kurie atsakingi už prievartos panaudojimą."Kviečiame ES šalis apsvarstyti tikslinių priemonių prieš atsakingus asmenis už prievartos panaudojimą galimybę", - teigiama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.Ukrainietės kreipimasis dėl situacijos Kijeve:

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku