Ukrainos milicija šturmavo Maidaną

Publikuota: 2014-02-18
Atnaujinta 2015-06-01 11:59
svg svg
Nuotrauka: unian.net
„Verslo žinios“

Kijevo Nepriklausomybės aikštėje susirinkę protestuotojai apsupti Ukrainos specialiųjų pajėgų. Antradienį, kruviniausią dieną nuo protestų pradžios, žuvo 25 žmonės, daugiau kaip 500 sužeista.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba 6 val. ryto trečiadienį pranešė, kad žuvo 25 žmonės. 8 iš jų – ligoninėse.Gruševskio ir kitose gatvėse, kuriose susirinkę protestuotojai, milicijos pajėgos šįvakar pradėjo šturmą: pasirodė šarvuočiai, minią skirsto kalašnikovais ginkluoti kareiviai, griaunamos barikados, prieš protestuotojus naudojamos vandens patrankos.23 val. numatytas Viktoro Janikovyčiaus, Ukrainos prezidento ir opozicijos atstovų susitikimas. Tačiau susitikimo metu nebuvo pasiekta jokių susitarimų. Ponas Janukovyčius ir toliau reikalavo opoziciją raginti žmones išsiskirstyti iš Maidano.22.40 val. pranešama, kad milicijos pajėgos perėmė Maidano aikštės kontrolę.22.20 val. Ukrainoje išjungtas vienintelis Maidano šturmą transliavęs Penktasis televizijos kanalas. Jo transliacijas galima stebėti internetu, praneša LRT speciali žinių laida, skirta įvykiams Kijeve.21.20 val. pranešama, kad prie Maidano aikštės išsirikiavo snaiperiai. Aikštėje išlieka apie 15.000-20.000 žmonių, tarp jų - ir opozicijos lyderiai. Milicija šiuo metu nevykdo aktyvių veiksmų prieš protestuotojus. Pranešama, kad šturmo metu žuvo vienas žmogus. Šiuo metu vyksta Ukrainos užsienio reikalų ministro susitikimas su ES ir JAV ambasadoriais.20.45 val. Vitalijus Kličko, opozicijos atstovas, pareiškė, kad be kovos protestuotojai niekur nesiskirstys.20.40 val. pranešta, kad Maidane dega protestuotojų palapinės.20.30 val. Ukrainos televizija „Espreso“ praneša, kad su Viktoru Janukovyčiumi, Ukrainos prezidentu, dėl Kijeve didėjančių neramumų bando susiekti Europos Sąjungos institucijų atstovai, tačiau šalies vadovas į skambučius neatsako. Naujienų tarnybos žiniomis, p. Janukovyčius į susitikimą su opozicijos atstovais 23 val. vyks tik tuomet, kai jėgos struktūros išvaikys protestuotojus.20.11 val. Jėgos struktūros prieš mitinguojančius naudoja vandens patrankas. Per garsiakalbius protestuotojai raginami nesipriešinti.20 val. pranešta, kad p. Janukovyčius pakvietė opozicijos atstovus susitikti šiandien 23 val. Valdžia tikina, kad koviniai ginklai prieš mitinguojančius nebus panaudoti.Skelbiama, kad nuo vidurnakčio bus ribojamas įvažiavimas į Kijevą. Vyriausybė nurodo tą pačią – masinių neramumų – priežastį.

Šiuo metu spūstys Kijeve pasiekė aukščiausią laipsnį, gatvėse tūkstančiai automobilių, metro neveikia. Taksi kainos kilo kelis kartus.
 
Naujausiais duomenimis, per susirėmimus žuvo mažiausiai dešimt žmonių, iš jų trys – pareigūnai. Į ligonines išvežta šimtai sužeistų gyventojų.Ukrainos vidaus reikalų ministerija praneša, kad žuvo du milicininkai: vienas pareigūnas buvo pašautas, kitas mirė operacijos metu – gydytojams nepavyko išgelbėti jo gyvybės. Apie trečio milicininko žūtį pranešta vėliau.Pranešama, kad visi pagrindiniai keliai į Kijevą yra užblokuoti, kelių milicija tikrina į miestą įvažiuojančius automobilius.Apie 18 val. Europos aikštėje pasirodė kelios dešimtys automatais „Kalašnikov“ ginkluotų asmenų, po kelių minučių iš Maskvos aikštės pajudėjo du šarvuočiai, tiesiogiai iš susirėmimų vietos praneša „Unian“ korespondentai.19.30 val. unian.net pranešė, kad vienam iš minėtų šarvuočių Kijevo gyventojai užkirto kelią ir privertė jį apsisukti. Tačiau netrukus pranešta, kad Maidano link pajudėjo dar du šarvuočiai. Apie 20.20 val. pranešta, kad vieną šarvuotį protestuotojai padegė.„Unian“ korespondentai skaičiuoja, kad Maidane šiuo metu yra apie 20.000 žmonių, statomos barikados.Kaip VŽ rašė, saugumo pajėgos ir Vidaus reikalų ministerija buvo davusios protestuotojams laiko iki 18 val. nutraukti neramumus, kitu atveju buvo pagrąsinta imtis „griežtų priemonių“.Apie 17 val. Kijeve sustabdytas metro, keleiviai išlaipinti nepasiekę reikiamų stočių. Garsiakalbiai metro skelbė, kad metro sustabdytas dėl masinių neramumų.
Vienas svarbiausių antivyriausybinių protestų dalyvių siekių – sugrąžinti 2004 m. Konstituciją. Šįvakar Vladimiras Rybakas, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, pranešė, kad „tikisi, jog šis klausimas bus svarstomas ketvirtadienį“, praneša unian.net.

Lietuva smerkia jėgos panaudojimą Kijeve

Užsienio reikalų ministerija šįvakar pasmerkė smurto protrūkį ir jėgos panaudojimą Kijeve.„Reiškiame nuoširdžią užuojautą visiems nukentėjusiems, taip pat žuvusiųjų artimiesiems“, – teigiama pranešime.Algirdas Butkevičius, Ministras Pirmininkas, ragina Ukrainos vadovybę nutraukti smurtą prieš savo šalies civilius gyventojus ir taikiu būdu kuo skubiau spręsti susidariusią padėtį.Andrius Kubilius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas, šįvakar išplatintame pranešime teigia, kad p.Janukovyčius dar turi galimybių sustabdyti kraują Maidane: „Kitu atveju jo asmeniškai laukia ne tik tarptautinės sankcijos, bet ir tarptautinis teismas. Kiekvienas kraujo lašas guls ant jo sąžinės ir jokie pasiaiškinimai ar pasiteisinimai nebeturės jokios reikšmės“.Neramumai šalyje prasidėjo po to, kai p. Janukovyčius Vilniuje nepasirašė Asociacijos sutarties.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku