Priartėjo prie kompromiso dėl Bankų sąjungos

Publikuota: 2014-02-18
Atnaujinta 2015-06-01 11:29
Wolfgangas Schaeuble, Vokietijos finansų ministras.
Wolfgangas Schaeuble, Vokietijos finansų ministras. Nuotrauka: Michele Tantussi ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Antradienį ES finansų ministrai aptarė Europos parlamentui (EP) kliūvančios tarpvyriausybinės sutarties dėl probleminių bankų pertvarkos fondo dalis.

Susitikimui pirmininkavęs Jeroenas  Dijsselbloemas, Eurogroup prezidentas ir Nyderlandų finansų ministras po susitikimo teigė, kad "visi dalyviai sutarė pasiekti susitarimą dėl bendro paketo apimančio Bendrąjį bankų pertvarkos mechanizmą ir fondą iki kovo pabaigos", t.y. dar iki šios kadencijos Europos parlamento pabaigos".Valstybes nares atstovaujanti ES Taryba ir EP sutaria, kad svarbiausia yra pasiekti, jog bankai ateityje nebebūtų gelbėjami mokesčių mokėtojų pinigais, o pačių bankų ir jų kreditorių lėšomis.  2010-2012 m. bankų krizė peraugo į euro zonos valstybių, tokių kaip Ispanija, Airija, Italija ar Kipras, gelbėjusių bankus skolų krizę, todėl siekiama, kad tai daugiau nepasikartotų ateityje.Daugiausia nesutarimų kyla dėl Bankų pertvarkos fondo.Wolfgangas Schauble, įtakingiausios euro zonoje Vokietijos finansų ministras, teigė sutinkąs, kad fonde planuojami sukaupti 55 mlrd. EUR būtų surinkti ir prieinami bet kurios šalies bankų gelbėjimui ne po dešimties, o jau po penkerių metų, kaip to siekia EP ir Europos centrinis bankas.„Bus daroma viskas, kad būtų susitarta šios EP kadencijos metu, nes susitarimą nukelti rudeniui būtų komplikuota.  Jau šį lapkritį Europos centrinis bankas perima euro zonos bankų priežiūrą. O jai deramai funkcionuoti reikia turėti galiojantį bendrąjį bankų gelbėjimo mechanizmą. Be to, neaišku, kaip vertins susitarimą naujasis EP, akivaizdu, kad jam apšilti kojas dar reikės laiko“, – VŽ prieš antradienio susitikimą sakė viena diplomatė.Kovo 10 d. numatoma surengti  pakartotinį euro zonos ir prie Bankų sąjungos  planuojančių jungtis kitų ES šalių ministrų susitikimą, kuriame tikimasi galutinai sutartį dėl bankų pertvarkos fondo.Lietuva siekia tapti euro zonos nare nuo 2015 m., tad šalyje įsivedus eurą Lietuva automatiškai taptų ir Bankų sąjungos dalimi. ECB perimtų Lietuvoje veikiančių didžiausių bankų SEB, "Swedbank" ir DNB priežiūrą. O kiti bankai liktų Lietuvos banko priežiūros objektais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku