Paksas tapo kampanijos dalyviu, bet abejojama, ar taps ir kandidatu

Publikuota: 2014-02-18
Atnaujinta 2015-06-01 11:10
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Valdančiosios Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas tapo politinės prezidento rinkimų kampanijos dalyviu. Tačiau tai, anot Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovų, dar nereiškia, kad jis bus registruotas ir kandidatu į valstybės vadovus.

Antradienį VRK į prezidento rinkimų kampanijos politinių dalyvių sąrašą įtraukė p. Pakso pavardę. Jo atstovai prašymą registruoti kampanijos dalyviu į komisiją atgabeno pirmadienį.„Įstatymas leidžia jį registruoti politinės kampanijos dalyviu. Tačiau šis statusas automatiškai nereiškia, kad p. Paksas bus registruotas ir pretendentu į prezidentus. Dėl to dar atskirai spręs VRK, vadovaudamasi galiojančiais įstatymais“, – VŽ sakė Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas.Praėjusį savaitgalį Tvarkos ir teisingumo partijos kongrese pritarta p. Pakso siekiui tapti kandidatu į prezidentus. Todėl jis ir registravosi politinės kampanijos dalyviu, tikėdamasis, kad vėliau galės pretenduoti ir į kandidato statusą.Teisės ekspertai abejoja, ar p. Paksas taps kandidatu į prezidentus, nes iki šiol nėra pakeista Konstitucija ir įstatymai, neleidžiantys per apkaltą iš pareigų pašalintiems asmenims siekti prezidento ar Seimo nario postų.VRK, priimdama sprendimus dėl kandidatų registravimo, vadovaujasi galiojančiais įstatymais. Ponas Paksas tvirtina, kad turi būti vadovaujamasi jam palankiu Europos žmogaus teisių teismo sprendimu, todėl, jeigu VRK atsisakys jį registruoti kandidatu, toks sprendimas bus skundžiamas teismui.Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviai registruojami iki šio ketvirtadienio vakaro. Iki šiol registruota 15 tokių asmenų, tarp jų dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Ignalinos meras Bronis Ropė, Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis.Po to, kai baigsis politinės kampanijos dalyvių registracija prasidės pretendentų į prezidentus registravimas. Į tokį statusą galės pretenduoti tik tie asmenys, kurie bus įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais.Įregistruotieji pretendentai turės sumokėti daugiau kaip 11 tūkst. Lt užstatą ir iki kovo pabaigos surinkti ne mažiau kaip 20.000 juos remiančių piliečių parašų.Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku