Butkevičius: dėl referendumo galutinai apsispręs Seimas

Publikuota: 2014-02-18
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
„Verslo žinios“

Premjeras užsimena, kad nors ir negalima kvestionuoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išvados, jog yra surinkti parašai referendumui dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams, bet šiuo klausimu galutinai turėtų apsispręsti Seimas.

Antradienį interviu LRT radijui Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, buvo paklaustas, ar jo vadovaujami socialdemokratai Seime balsuos už tokio referendumo paskelbimą. „Pagal galiojančius įstatymus negalime kvestionuoti VRK išvados, kad surinkti parašai referendumui skelbti. Bet šis klausimas dar turės būti svarstomas Seime. Kiek žinau, dar turės būti atliktos tam tikros teisinės procedūros. Štai Liberalų sąjūdis žada apskųsti VRK sprendimą dėl referendumo administraciniam teismui“, – atsakė premjeras.Bet jis nepasakė, ar Seime bus laukiama teismo išvados, ar balsuojama dėl referendumo paskelbimo jos nelaukiant.„Mano, kaip premjero, užduotis – kalbėti visuomenei, kokios būtų pasekmės, jeigu referendumas įvyktų ir jeigu siūloma nuostata būtų priimta“, – tvirtino p. Butkevičius.Vyriausybės vadovas jau ne kartą yra užsiminęs, kad draudimas parduoti žemę užsieniečiams prieštarautų Lietuvos įsipareigojimams Europos Sąjungai, todėl Lietuvai gali grėsti milžiniškos finansinės sankcijos, jeigu toks draudimas būtų įvestas.Ponas Butkevičius taip pat teigė, kad Lietuvoje jau dabar galioja pakankamai geri saugikliai, apsaugantys žemę nuo spekuliacijų. Be to, artimiausiu metu Žemės ūkio ministerija turėtų parengti naują saugiklių ir apribojimų įstatymą, kuris įsigaliotų nuo š.m. gegužės 1 d. liberalizavus žemės rinką Lietuvoje.Paklaustas apie opozicinių konservatorių parengtus pasiūlymus dėl žemės rinkos apsaugos, premjeras atsakė: „Nepalaikau jų pateikto pasiūlymo uždrausti parduoti žemę juridiniams asmenims, nes Lietuvoje turime nemažai žemės ūkio bendrovių, kurios veikia efektyviai, įdarbina daug žmonių, moka mokesčius valstybei. Aš suprantu, kad konservatoriai nori, kad žemės ūkio bendrovių neliktų, liktų tik ūkininkai. Aš irgi už tai, kad ūkininkų būtų kuo daugiau. Bet mes neturime dėl to naikinti žemės ūkio bendrovių.“Pirmadienį VRK konstatavo, kad yra pateikta daugiau kaip 300.000 piliečių parašų, remiančių referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams. Klausimas dėl referendumo paskelbimo perduotas Seimui spręsti. Parlamentarai turėtų kovą prasidedančioje Seimo sesijoje svarstyti, ar paskelbti referendumą ir kada jis galėtų įvykti.Anksčiau valdančiosios koalicijos partijos paskelbė sutarusios, kad neprieštaraus Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku