Referendumo iniciatoriai gėdina VRK ir grasina protestais

Publikuota: 2014-02-17
Atnaujinta 2015-06-01 12:20
Pranciškus Šliužas, vienas iš referendumo organizatorių.
Pranciškus Šliužas, vienas iš referendumo organizatorių. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatoriai piktai sutiko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą nenustatyti, kad tokiam referendumui yra surinkta pakankamai piliečių parašų.

„Gėda! Mes, be abejo, imsimės visų įmanomų priemonių, kad būtų įvertintas toks VRK narių neveiklumas“, – po pirmadienio komisijos posėdžio sakė Pranciškus Šliužas, vienas iš pagrindinių referendumo iniciatorių.Jis be kita ko atmetė VRK narių pareikštus įtarimus, kad dalis piliečių parašų galėjo būti suklastoti.VRK pirmadienį nepakako balsų, kad būtų patvirtinta ekspertų išvada, jog referendumui surinkta kiek daugiau nei reikalaujami 300.000 parašų. Be to, dauguma komisijos narių balsavo už tai, kad teisėsauga įvertintų, ar kai kurie parašai nebuvo klastojami.Tokius VRK sprendimus palydėjo gausiai į posėdį susirinkusiųjų protesto šūksniai. Rūmų, kuriuose posėdžiauja VRK, apsauga buvo įpareigota išprašyti triukšmadarius lauk. Tuomet grupė protestuotojų jau lauke surengė akciją, kurios metu mušė būgnus ir garsiai šūkavo prieš komisiją.Ponas Šliužas bei kiti referendumo iniciatoriai tikino, kad „žmonės netylės ir surengs Maidaną tiems, kurie akivaizdžiai pamina jų valią“.Tuo metu VRK nariai, balsavę prieš ar susilaikę per balsavimą dėl referendumo parašų, raminosi, kad teisme išsiaiškins, kas yra teisus šioje situacijoje. „Teisme bus galima išsiaiškinti, ar mes teisūs, priimdami tokį sprendimą, arba, tiksliau sakant, nepriimdami sprendimo dėl ekspertų ataskaitos, nes bet kuriuo atveju šis klausimas keliaus į teismą. Iki šiol neturėjome tokio precedento, kai taip sudėtingai svarstomas tas klausimas, kai toks sudėtingas ir ilgas parašų tikrinimo procesas, kai tų parašų kiekis nuolat sukasi aplink 300.000“, – aiškino Julius Jasaitis, VRK narys.Kaip VŽ jau skelbė, pirmadienį VRK 6 balsais prieš 1 ir net 7 susilaikius nusprendė nepriimti sprendimo dėl išvados, ar pakanka parašų referendumui dėl žemės paskelbti.Ekspertai abejoja, ar siūloma referendumo formuluotė dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams atitinka konstitucinius Lietuvos įsipareigojimus Europos Sąjungai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku