DNB taikys naują palūkanų kainodarą

Publikuota: 2014-02-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Norvegijos finansų paslaugų grupei priklausantis DNB bankas nuo vasario 17 d. naujoms būsto paskoloms su kintamomis palūkanomis pradės taikyti naują kainodarą.

Kaip ir iki šiol, DNB bankas teiks būsto paskolas už fiksuotas ir kintamas palūkanas. Kintamas būsto kredito palūkanas sudarys dvi dalys – pastovioji  ir kintama, keisis tik jas sudarančių komponentų skaičiavimas, teigia bankas.„Pastovioji būsto kredito palūkanų dalis, arba paprastai tariant kliento marža, nustatoma kiekvienam klientui individualiai atsižvelgiant į jo uždirbamas pajamas, kredito istoriją bei lojalumą bankui. Ši palūkanų dalis fiksuojama visam sutarties galiojimo laikotarpiui. Palyginti su iki šiol skaičiuota kliento marža, naujiems banko klientams ji sumažės, nes iš jos bus eliminuota ilgalaikio pinigų skolinimosi kainos dedamoji dalis“, - aiškina bankas.Tačiau kintamoji palūkanų dalis bus susieta su Europos bankų ilgalaikio finansavimo norma.„Tai ilgalaikio pinigų skolinimosi rinkoje kainą atspindintis rodiklis, kuris apskaičiuojamas prie trumpalaikio pinigų skolinimosi kainą parodančio EURIBOR arba VILIBOR pridedant Europos bankų ilgalaikio skolinimosi maržą. Ją skaičiuoja tarptautinė agentūra Bloomberg, įvertindama už kiek vidutiniškai šiuo metu dvidešimt vienas aukšto reitingo Europos bankų patys skolinasi rinkoje pagal jų eurais nominuotų obligacijų kotiruotes“, - teigia bankas.Nauja DNB kainodara bus taikoma tik naujai teikiamoms būsto paskoloms.„Klientas iš anksto žino, kad jo mokamų palūkanų dydis priklausys tik nuo ilgalaikio pinigų skolinimosi kainos pokyčio rinkoje, o sąlygos visiems imantiems būsto paskolą bus lygiavertės nepriklausomai nuo to, kuriuo metu sudaroma sutartis – dabar ir ateityje. Tai skatina skaidrią konkurenciją tarp rinkos dalyvių,“ – sako dr. Šarūnas Nedzinskas, DNB banko valdybos narys ir prezidento pavaduotojas, atsakingas už mažmeninės bankininkystės plėtrą.DNB bankas pernai suteikė 4.000 naujų būsto paskolų, kurių bendra vertė viršijo pusę milijardo litų. Naujai suteiktų būsto paskolų apimtis DNB banke išaugo 41%, palyginti su 2012 m., o rinkos dalis naujų būsto paskolų rinkoje pernai vidutiniškai sudarė 28%.2013-ųjų pabaigoje DNB bankas Lietuvos gyventojams buvo suteikęs būsto paskolų už 3,52 mlrd. Lt. Tai 17,7%. šalies būsto kreditų rinkos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku