Latvių premjerė: suprantame norą turėti „Rail Baltica“ atšaką į Vilnių

Publikuota: 2014-02-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
 

Latvija tvirtina neprieštaraujanti Lietuvos norui, kad europinio standarto geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ atšaka būtų nutiesta į Vilnių. Bet įspėja, kad trys Baltijos šalys privalo iki 2016 m. susitarti dėl „Rail Baltica“ finansavimo iš Europos Sąjungos šaltinių ir kreiptis šiuo klausimu į Briuselį.

Penktadienį Vilniuje apsilankiusi ir su Algirdu Butkevičiumi, Lietuvos ministru pirmininku, susitikusi Laimdota Straujuma, Latvijos premjerė, sakė, kad oficialioji Ryga „supranta Lietuvos norą, kad į Vilnių būtų tiesiama „Rail Baltica“ atšaka“. „Tačiau labai svarbu visoms trims Baltijos valstybėms dėl šio projekto susitarti, jį paruošti ir pateikti ES paraišką dėl jo finansavimui iki 2016 m.“, – pridūrė p. Straujuma.Lietuvos premjeras tvirtino, kad „Rail Baltica“ projektui buvo skirta bene daugiausiai dėmesio beveik valandą užtrukusiame dviejų vyriausybių vadovų susitikime.„Pasikeitėme turima informacija apie šį labai svarbų infrastruktūros projektą ir Vilniaus regiono kaip integralios projekto dalies reikšmę“, – trumpai apibūdino p. Butkevičius.„Ketiname parengti ekonominio naudingumo studiją, kuria galėsime pasinaudoti sprendžiant, kaip į projektą integruoti Vilnių. Praėjusią savaitę Baltijos ministrų taryboje aptarėme „Rail Baltica“ projektą ir sutarėme, kad Vilniaus klausimas nėra kliūtis tolesniam projekto įgyvendinimui. Toliau spręsime techninius klausimus ir rengsime dokumentus ES finansavimui gauti“, – pridūrė Lietuvos Vyriausybės vadovas.Jo susitikimo su latvių premjere metu taip pat kalbėta apie Lietuvos pasirengimą kitąmet įsivesti eurą, Latvijos patirtį įstoti į bendros ES valiutos zoną nuo š.m. sausio 1 d. „Manau, sėkmingai Latvijai pavyko įveikti šį kelią. Naujausios apklausos duomenimis, 53% gyventojų remia euro įvedimą, o daugiau kaip 60% mano, kad jis sėkmingai įvestas“, – sakė p. Straujuma.Dvišalio bendradarbiavimo energetikos srityje klausimai nebuvo paliesti, jie atidėti vidurdieniui, kai įvyks p. Butkevičiaus pietūs su p. Straujuma.Tačiau spaudos konferencijoje po rytinio susitikimo Latvijos premjerė sakė iš principo neprieštaraujanti Visagino atominės elektrinės projektui, tik atkreipė dėmesį, kad būtini tikslūs ekonominiai šio projekto pagrindimo paskaičiavimai.Ponia Straujuma neatsakė, ar Latvija būtų suinteresuota pirkti dujas iš dabar Klaipėdoje statomo Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo, kuris turėtų pradėti veikti šių metų pabaigoje. Esą šis klausimas dar bus aptariamas kituose susitikimuose su Lietuvos premjeru. „Bet ekonominiai paskaičiavimai šiuo klausimu yra svarbu“, – pabrėžė latvių premjerė.Ponas Butkevičius pasiūlė kolegei šiemet Lietuvos ir Latvijos pasienyje surengti bendrą abiejų vyriausybių posėdį. Pasiūlymas buvo priimtas, tokiam posėdžiui bus pradėtas pasirengimas.Prieš nepilną mėnesį naująja Latvijos premjere tapusi p. Straujuma pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Numatomi jos susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite ir Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku