Grybauskaitė: papildomi mokesčiai – nekorektiška klaida

Publikuota: 2014-02-14
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Šią savaitę paaiškėjo, kad sunkmečiu sumažintos pensijos gali būti kompensuotos įvedus automobilio mokestį ir padidins akcizus alkoholiui. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai vertina tokį valdančiosios daugumos sprendimą socialinį teisingumą įvykdyti padidinant mokesčius. Pasak šalies vadovės, toks pensijų kompensavimas kelia supriešinimą visuomenėje ir parodo, kad mes nemokame spręsti svarbių klausimų.

Ponia Grybauskaitė priminė, jog Konstitucinio teismo išvada dėl krizės metu mažintų išmokų pripažino, kad sunkmečiu galima mažinti išmokas, bet jos turi būti vienodos, nediferencijuotos.„Galbūt tai buvo politinė buvusios vyriausybės, sakyčiau gal net sąmoninga klaida, kada apkarpymai buvo vykdomi įvertinant socialinius veiksnius. Tam tikru progresyvumo principu: buvo norima mažiau uždirbančius, mažiau pajamų gaunančius ir nuskriausti mažiau, o iš daugiau uždirbančių paimti daugiau. Būtent su šiuo principu nesutiko Konstitucinis teismas ir nurodė socialinę karpymų diferenciaciją ištaisyti ir atitinkamai kompensuoti“, - VŽ sakė prezidentė.Tačiau ji apgailestauja, kad naujoji koalicija Konstitucinio teismo sprendimą interpretavo taip, kad iš principo karpyti socialines išmokas buvo neteisėta.„Aš labai kritiškai vertinau tokį požiūrį, sakiau ir premjerui ir finansų ministrui, nes jie nė nemėgino ieškoti modelio, kaip kompensuoti mažiau, o pasirinko labai brangų visiško kompensavimo kelią.Tai buvo valdančiosios daugumos požiūris, o gal net interesas, nes iš tikrųjų pirmiausiai buvo atkurtas politikų, ministrų algų dydis. Ir tam net nereikėjo kelti mokesčių. Į šiemetinį biudžetą tiems tikslams jau buvo įdėta apie 250 mln. Lt.

O štai pensijų kompensavimui reikia daug mažiau – tik apie 170-180 mln. Lt per porą metų. Tačiau dabar koalicija ir Vyriausybė tvirtina, kad pensijoms kompensuoti reikia papildomų mokesčių“, - dėstė p. Grybauskaitė.Jos įsitikinimu, toks elgesys yra nekorektiška politinė klaida.„Daroma klaida po klaidos. Mes sukeliame susipriešinimą visuomenėje, parodome, kad nemokame spręsti valstybinės svarbos problemų, kad politikų algoms kelti taikome vienus standartus ir dėl to nematome problemų, o pensininkams išmokas galime kompensuoti tik esą visų kitų piliečių sąskaita.
Tokie pareiškimai yra neatsakingi, rodantys, kad valdančiojoje daugumoje nemokama dirbti kartu, analizuoti svarbių sprendimų pasekmių, darant sprendimus neprofesionaliai, nekorektiškai, priešokiais. Vieni koalicijos partneriai sugalvoja, kaip susirinkti populiarumo taškus, kiti tuojau pat mąsto, kaip tų taškų gauti sau. Valstybės valdymas atrodo chaotiškas. Atrodome apgailėtinai ir ypač valdančioji koalicija“, - kritikos valdančiajai koalicijai negailėjo šalies vadovė.VŽ primena, kad Rimantas Šadžius, finansų ministras, po pasitarimo Pensijų kompensavimo darbo grupėje šią savaitę pareiškė, kad politinei Koalicijos tarybai siūlys įvesti lengvųjų automobilių mokestį. Taip pat, kaip jau anksčiau oficialiai patvirtinta, kelti alkoholio akcizo mokestį. Už gautas lėšas kompensuos per krizę sumažintas pensijas, o vėliau - asfaltuos žvyrkelius.Darbo grupėje sutarta mokestį automobiliams įvesti nuo  š. m. spalio 1 d.Formalų sprendimą Vyriausybė ir Seimas šiuo klausimu turėtų priimti jau per kovo mėnesį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku