EXPO paviljono projektą rinksis iš 27 variantų

Publikuota: 2014-02-13
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
„Verslo žinios“

Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ konkursui pristatyti 27 projektai, pateikiantys viziją, kaip turėtų atrodyti pastatas ar jų grupė, pristatant šioje parodoje dalyvausiančią Lietuvą.

Konkurso sąlygose buvo reikalaujama, kad projektas atitiktų pagrindinę parodos „EXPO 2015“ temą – „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“ ir kuo išradingiau pristatytų mūsų valstybę. Su konkurso nugalėtoju bus sudaroma sutartis dėl paviljono techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.Nuo šiandien konkursui pateikti projektiniai pasiūlymai eksponuojami Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28, Kaunas). Čia vasario 17 d. 16 val. numatytas pirmasis viešas aptarimas.Kitą savaitę darbai bus pristatomi ir aptariami Klaipėdoje ir Šiauliuose, o nuo vasario 24 d. juos bus galima pamatyti Lietuvos Architektų sąjungos patalpose (Kalvarijų g. 1, Vilnius), kur vyks finalinis viešas aptarimas ir vertinimo komisijos posėdžiai.Dalyvauti viešuose aptarimuose galės visi norintieji, o pareikšti nuomones apie pateiktus darbus kviečiami architektai, įvaizdžio specialistai, parodos temos žinovai, įvairių kitų sričių ekspertai.Projektus vertins komisija, kurią sudaro: Gintautas Blažiūnas, Architektų sąjungos pirmininkas, Robertas Dargis, Pramonininkų Konfederacijos prezidentas, Rimantas Buivydas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto dekanas, architektai Rolandas Palekas, Marius Šaliamoras, profesorius etnologas Libertas Klimka, Italijoje dirbantis ir kulinarijos temomis daug rašantis žurnalistas Paulius Jurkevičius, televizijos laidų vedėja, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė Edita Mildažytė.Lietuva iki šiol oficialiai dalyvavo dešimtyje pasaulinių parodų. Lietuvos paviljonas „EXPO 2012“ Pietų Korėjoje buvo įvertintas Tarptautinio parodų biuro sidabro apdovanojimu.Tikimasi, kad „EXPO 2015“ Milane dalyvaus daugiau kaip 140 pasaulio valstybių, o ją aplankys 30 mln. žmonių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku