Aludariai perspėja: didesnis akcizas – mažiau mokesčių

Publikuota: 2014-02-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus siūlymas drastiškai didinti alaus akcizą gali reikšti, kad didesnė dalis iš 13.000 šalies alaus sektoriuje ir su juo susijusiuose versluose dirbančių darbuotojų bei šimtai ūkininkų neteks darbo vietų, o valdžia - apie 38,3 mln. Lt vien iš gyventojų pajamų ir „Sodros“ mokesčių, neskaičiuojant sumažėjusio akcizo.

Tokias prognozes ir perspėjimus valdžios institucijų vadovams šiandien spaudos konferencijoje išsakė Saulius Galadauskas, Lietuvos aludarių gildijos prezidentas.Jis skaičiuoja, kad alui akcizą pakėlus du kartus – 10% balandį ir dar 50% vėliau, alaus per metus būtų parduodama 20% mažiau, nei ankstesniais metais.„Dėl to gali tekti atleisti apie 2.600 darbuotojų alaus pramonėje ir su ja susijusiose šakose. Dauguma šių žmonių gyvena nedarbui itin jautriuose regionuose“, - teigia p. Galadauskas.Jis pateikė skaičiavimus, kad Lietuvos alaus pramonė valstybei sumoka 0,532 mlrd. Lt įvairių mokesčių.

Brangs labiau nei prognozuoja

„Atsiradus tiems pakėlimams kris alaus pardavimai ir kris akcizų surinkimas“, - įsitikinęs Rolandas Viršilas, „Švyturys–Utenos alus“ vadovas.Pasak jo, tokie finansų ministro siūlymai žlugdo pramonę„Su tokiais akcizų didinimais puolama legalios pramonės šaka, - stebėjosi p. Viršilas. - Keista ir pikta, kai einama lengviausiu keliu.“Jis vertina, kad valdžia neteisingai skaičiuoja, kad padidinus akcizą 50% alaus butelis pabrangs vidutiniškai tik 17 centų.„Finansų ministerijos specialistai turi suprasti, kad prie akcizo priskaičiuojamas PVM ir prekybinis mokestis. Priklausomai nuo stiprumo ir pakuotės dydžio alaus butelis ar skardinė pabrangtų 20-50 ct.“, - skaičiuoja p. Viršilas.Jis taip pat pažymėjo, kad šalia Lietuvos , Baltarusijoje, yra valstybės subsidijuojamų alaus daryklų, kurios įgis pranašumą.„Mūsų savikaina didėja, mes tampame mažiau konkurencingesni nei baltarusiai“, - vertina p. Viršilas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku