Derybose dėl „Finastos“ lieka vienas pretendentas

Publikuota: 2014-02-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Neilas Cooperis, „Snoro“ bankroto administratorius, tęs derybas dėl „Finastos“ bankinės grupės pardavimo su Estijos įmone „LHV Group“, veikiančia  su Lietuvos bendrove „RAZFin“, dėl pardavimo sandorio užbaigimo.

Kita Estijos įmonė „Borges Equity Partners“ kreipėsi į Lietuvos banką prašydama nutraukti vertinimo procedūras, pranešė bankroto administratorius. Banko leidimas yra būtina sąlyga siekiant įsigyti „Finastą“.VŽ jau rašė, kad įsigyti valstybės nacionalizuoto bankrutuojančio banko „Snoras“ valdomą ir šiuo metu parduodamą banką „Finasta“ pretendavo tik 2013 m. Estijoje įsteigta rizikos kapitalo bendrovė „Borges equity partners“. Įmonės savininkai – Estijos pilietis Viljaras Jaamu ir Latvijos pilietis Uldis Arnicanis. Abu jie teigė sukaupę apie 20-ies metų patirtį dirbdami įvairių įmonių, pradedant transporto ir baigiant finansų, valdybose, o investuotų, kaip teigia, savo asmeninį kapitalą.„Manome, kad turime visus „Finastos“ įsigijimui būtinus elementus – daugiametę patirtį, kompetenciją ir, žinoma, pinigus. Jau kurį laiką kartu su partneriu domėjomės galimybėmis investuoti Baltijos šalių finansų sektoriuje, tad galimas „Finastos“ įsigijimas nebūtų atsitiktinumas“, – VŽ pasakojo p. Jaamu, jis akcentavo savo darbo patirtį įmonių valdybose ir Estijos finansų ministerijoje.Tačiau pasitraukę iš derybų estai pareiškė, kad „Finastos“ situacija skatina planuoti spartesnę nei investuotojų planuota banko plėtrą ateityje. O įmonė „Borges Equity Partners“ tam nėra pasirengusi.

Planuoja baigti iki balandžio pabaigos

Sandorį planuojama baigti iki šių metų balandžio pabaigos, iki šio termino „LHV Group“ yra suteiktas Lietuvos banko leidimas įsigyti „Finastą“.„Finastos“ grupės pirkėjas iki sandorio užbaigimo dar turės gauti Latvijos reguliuotojo ir Lietuvos susijungimų rinką prižiūrinčių institucijų patvirtinimus.„Galutinį sprendimą dėl „Finastos“ pardavimo priėmėme po diskusijų su Kreditorių komitetu, pateikėme rekomendacijas, kokiu būdu banko kreditoriams būtų naudingiausia užbaigti „Finastos“ pardavimo sandorį“, – teigia Neilas Cooperis, „Snoro“ bankroto administratorius.Susidomėjimą „Finastos“ bankine grupe buvo išreiškę 12 potencialių pirkėjų, iš jų 8 buvo pateikę pirminius pasiūlymus, 7 kreipėsi su prašymais į Lietuvos banką dėl leidimo įsigyti „Finastos“ grupę suteikimo. Iš jų tik trijų dalyvių prašymai buvo priimti vertinimui, tačiau leidimas buvo suteiktas tik „LHV Group“.„Finastos“ grupę sudaro bankas „Finasta“, turto valdymo įmonė „Finasta Asset Management“, kuri vykdo veiklą Lietuvoje ir Latvijoje, bei finansų maklerio įmonė „Finasta“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku