Šoktelėję Kinijos prekybos duomenys kelia abejonių

Sausį Kinijos eksportas augo 10,6%, palyginti su tuo pačiu mėnesiu pernai. Importas palyginamuoju laikotarpiu didėjo 10%. Tačiau prastos metų pradžios tikėjęsi analitikai suabejojo duomenų patikimumu.
Pasak The Financial Times, analitikai tikėjosi, kad abu rodikliai beveik nepakis, o gal net ir mažės. Ryškus skirtumas tarp praneštų duomenų ir prognozuotų paskatino diskusijas dėl užsienio prekybos skaičiavimo metodologijos sugebėjimo atspindėti realybę.Mes taip ir likome apimti neramaus jausmo, kad tam tikros problemos, tokios kaip fiktyvaus eksporto deklaracijų išrašymas (over-invoicing VŽ) šių metų pradžioje tik dar labiau suintensyvėjo, The Financial Times sakė Louisas Kuijsas, RBS ekonomistas.Abejonės dėl Kinijos užsienio prekybos statistikos patikimumo kilo dar praėjusių metų vasarą. Fiktyvaus eksporto deklaracijų augimą lėmė pastarojo meto Kinijos kompanijų praktika, kuria bandoma išvengti kapitalo apribojimų ir į šalį įvežti daugiau pinigų. Bandydamos tai įgyvendinti, Kinijos kompanijos, pasak ekonomistų, šalyje pagamintas prekes eksportuoja padaliniams Honkonge ir tada vėl importuoja atgal į Kiniją rinkos kainomis.Kinijos ekonomikos duomenys sausio ir vasario mėnesiais dažnai sulaukia ekonomistų kaltinimų esant iškraipytais taip pat ir dėl kinų Naujųjų metų datos ir šventinio laikotarpio nedarbo dienų, kuomet dauguma šalies gamyklų kelioms savaitėms sustabdo arba ženkliai sulėtina gaminamos produkcijos srautą.
Analitikų teigimu, tikslesnių Kinijos prekybos vertinimų reikėtų tikėtis Kovo mėnesį, kai šalies Vyriausybė paskelbs didesnį spektrą ekonomikos rodiklių. Lyginant juos su pirmaisiais metų mėnesiais galima objektyviau apskaičiuoti šventinio laikotarpio įtaką šalies prekybos augimo tempui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti