Planuoja liberalizuoti tabako gaminių prekybos licencijavimą

Publikuota: 2014-02-12
Atnaujinta 2015-06-01 11:34
„Verslo žinios“

Prekiauti tabako gaminiais Lietuvoje numatoma leisti ir toms įmonėms, kurios įregistruotos kitose Europos Sąjungos bei Europos ekonominės erdvės šalyse.

Tokiam įstatymo projektui trečiadienio posėdyje pritarė Vyriausybė. Dabar projektas keliauja į Seimą, kur kovą turėtų būti balsuojama dėl jo priėmimo ir įsigaliojimo.Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojantį teisinį reglamentavimą, mažmenines licencijas prekiauti tabako gaminiais gali gauti tik Lietuvoje registruotos įmonės. Tačiau tai prieštarauja jau prieš kelerius metus priimtai ES Paslaugų direktyvai.Evaldas Gustas, ūkio ministras, Vyriausybės posėdyje informavo, kad ES jau yra pradėjusi prieš Lietuvą direktyvos pažeidimo procedūrą. „Tyrimas jau baigtas, todėl jau netrukus dėl to galime atsidurti Europos teisingumo teisme. Todėl reikėtų paskubėti tą įstatymo projektą priimti“, – sakė p. Gustas.Vytenis Andriukaitis, sveikatos apsaugos ministras, pareiškė iš esmės neprieštaraująs projektui, kadangi jis yra eurointegracinis, tačiau pareikalavo, kad „per licencijų išdavimo taisykles būtų ribojamos galimybės steigti naujas tabako gaminių prekybos vietas ir taip didinti šių tabako gaminių prieinamumą“.Vyriausybė pritarė tokiam sveikatos ministro pasiūlymui ir priėmė dėl to protokolinį nutarimą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku