„Būsto paskolų draudimas“ sulauks 10 mln. Lt paskolos

Publikuota: 2014-02-12
Atnaujinta 2015-06-01 13:23
Marijus Jūris Mikalauskas, UAB
Marijus Jūris Mikalauskas, UAB "Būsto paskolų draudimas" direktorius. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybė suteikė dar vieną milijoninę paskolą bendrovei „Būsto paskolų draudimas“, kuri skiriama subalansuoti jos finansinius srautus 2014 m.

Vyriausybės posėdyje trečiadienį priimtas nutarimas „Dėl valstybės perskolinamos paskolos uždarajai akcinei bendrovei „Būsto paskolų draudimas“ suteikimo“.Nustatyta, kad šiai UAB iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų šiemet bus suteikta iki 10 mln. Lt paskola, kuri turės būti grąžinta iki 2019 m. rugpjūčio 1 d.Nustatytos 2,242% metinės palūkanos.„Tikėkimės, kad galbūt tai paskutinė paskola šios įstaigos istorijoje“, – vylėsi Rimantas Šadžius, finansų ministras.Jis Vyriausybės posėdyje tvirtino, kad „Būsto paskolų draudimas“ iki 2020 m. realizuos nekilnojamojo turto už 210 mln. Lt ir subalansuos savo piniginius srautus, todėl esą nesunkiai galės grąžinti ir šią, ir anksčiau išduotąsias paskolas.UAB „Būsto paskolų draudimas“ 100% akcijų priklauso valstybei.Bendrovė įsteigta 2001 m. Jos paskirtis – padėti gyventojams spręsti su būsto įsigijimu susijusias problemas.2001-2008 m. „Būsto paskolų draudimo“ veikla buvo pelninga – uždirbta 47 mln. Lt pelno, tačiau prasidėjus ekonominiam sunkmečiui bendrovė pateko į finansinę duobę. Valstybė per pastaruosius penkerius metus perskolino „Būsto paskolų draudimui“ kelias dešimtis milijonų litų, kurių grąžinimo grafikas yra sudarytas ir, pasak Finansų ministerijos vadovo, jo yra laikomasi.2010 m. bendrovei suteikta 110 mln. Lt finansinė parama, 2013 m. vasarį – 30 mln. Lt, 2013 m. rugpjūtį – dar 20 mln. Lt.Prieš kelias savaites Valstybės kontrolė paskelbė, kad „Būsto paskolų draudimo“ veikla yra neefektyvi ir nuostolinga, todėl šią bendrovę rekomenduota pertvarkyti ar netgi likviduoti.„Paskelbti bankroto šiai bendrovei mes negalime. Kadangi naujų būsto paskolų ji jau kurį laiką nebedraudžia, tikėkimės, kad per ateinančius kelerius metus pavyks susigrąžinti paskolintas sumas“, – Vyriausybės posėdyje sakė Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku