Rytoj dienraštyje „Verslo žinios“ skaitykite

Publikuota: 2014-02-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:11
„Verslo žinios“

Ant maro plauko pakibo mėsos perdirbimo pramonė. Šiandien daugumos didžiųjų perdirbimo įmonių vadovai Maskvoje parodoje „Prodexpo“ susitinka su Rusijos gamintojų ir prekybos tinklų atstovais, tačiau kalbos nebus konkrečios – dėl Lietuvoje rasto afrikinio kiaulių maro kiaulienos ir dalies produktų eksportas į kaimyninę šalį uždraustas.

Trūkinėja visa sistema nuo Briuselio iki Maskvos. Preliminariai skaičiuojama, kad Lietuvos ekonomika dėl afrikinio kiaulių maro per trejus metus patirs 455 mln. Lt nuostolių. Tačiau nuostolių patirs ir ES, ir Rusijos verslas.Vaikosi ne greito pelno, o talentų. Kauno Žalgirio arenoje įsikūrusio britų įmonės „Callcredit“ IT padalinio vadovas regi neblogų perspektyvų pritraukti paslaugas eksportuojančių investuotojų ne tik į didmiesčius, bet ir į  šalies regionus. Jis tikina, kad paslaugų centrai nesivaiko greito pelno, o savo investicijas planuoja mažiausiai penkeriems metams.Žodžiai tenkina, bet pasitikėjimo nekelia. Sulaukę „svarstytinų“ „Gazprom“ pasiūlymų dėl bendradarbiavimo ateityje, Lietuvos lyderiai rodo nepasitikintys žodiniais pareiškimais ir laukia jų raštu.„Berner“ veiksmai dar migloti. Suomių grupė „Berner“ mato galimybių Baltijos šalyse plėstis. Tačiau nei partneriai Lietuvoje, nei konkurentai galimos įtakos rinkai dar nevertina, nes neaišku, kokį plėtros planą parengė naujieji akcininkai.Išmanieji telefonai baigia išstumti navigacijos prietaisus. Didžiausia Europos palydovinės navigacijos prietaisų gamintoja toliau praranda pinigus ir pozicijas augančioje rinkoje. Rinkos tyrėjai prognozuoja, kad vietos nustatymo paslaugą suteikiantys išmanieji įrenginiai šio prieaugio nebeatiduos.Yellen ekonomikos skatinimą žada mažinti nuosekliai. Janet Yellen, naujoji JAV centrinio banko (FED) vadovė, teigiamai vertina šalies ūkio atsigavimo tempą ir kalba apie tolesnį nuoseklų kiekybinio ekonomikos skatinimo mažinimą. Savo pirmojoje viešoje kalboje šiame poste ji žadėjo, kad bazinių palūkanų normos dar negreit bus keliamos.„L'Oreal“ ir „Nestle“ ryžosi strateginiam žingsniui. Pasaulinė maisto pramonės lyderė Šveicarijos „Nestle“ nusprendė sumažinti turimą „L'Oreal“, Prancūzijoje įsikūrusios pasaulinės kosmetikos rinkos lyderės, akcijų portfelį. Nors „Nestle“ tikina nesitraukianti iš kosmetikos verslo, spėliojama, ką Šveicarijos gamintoja darys su jai likusiu 23,3% „L'Oreal“ akcijų paketu.„Password 2014“ – rinkodaros aukštasis pilotažas. Jau vienuoliktą kartą rengiamas efektyviausios rinkodaros kampanijos konkursas, o jo nugalėtojai bus apdovanoti „Verslo žinių“ konferencijoje „Password 2014 m.“ kovo 25–26 dienomis. Įmonės šiuo metu kviečiamos teikti savo efektyviausius ir sėkmingiausius 2013 m. rinkodaros projektus.Pastangas Slovėnijoje apsunkina vietos interesai. Knygų leidybos ir prekybos įmonių grupės „Alma littera“ planai – įsigyti didžiausią Slovėnijos leidėją „Mladinska Knjiga“. Tačiau šioje Balkanų šalyje  įmonių grupė susiduria su vietos konkurentais, pasitelkusiais nacionalinį interesą – neatiduoti leidėjo užsienio investuotojui.Įmonių sveikatai tikrinti prašo valstybės rentgeno. Verslininkai reikalauja Akcinių bendrovių įstatyme įvardinti valstybės instituciją, kuri  prižiūrėtų, ar teisėtai egzistuoja ties nemokumo riba balansuojančios bendrovės, o galimi   prievaizdai įspėja: tai bus brangu ir neefektyvu.

Šiuos ir kitus įdomius straipsnius skaitykite rytoj dienraštyje „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku