Estijos BVP augimas ketvirtąjį ketvirtį netikėtai sustojo

Publikuota: 2014-02-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Nuotrauka: Simon Dawson ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Estijos ekonomikos augimas 2013  m. paskutinį ketvirtį netikėtai sustojo – tai pirmas kartas per beveik ketverius metus, kai Estijos BVP neaugo. Ūkį stabdė smuktelėjęs eksportas ir mažėjusios transporto sektoriaus pajamos.

Estijos BVP metinis pokytis pernai spalį-gruodį buvo 0%, palyginti su 0,7% augimu trečiąjį ketvirtį, paskelbė Taline įsikūręs Estijos statistikos biuras.Estijos ekonomika sustojo pirmąkart nuo 2010 m. antrojo ketvirčio, kai iškopė iš recesijos."Bloomberg" apklausti analitikai tikėjosi 1% augimo.Estijos, 2011 m. prisijungusios prie euro zonos, ūkis per visus praėjusius metus, palyginti su 2012-aisiais, augo 0,7%. 2012-aisiais buvo užfiksuotas 3,9% BVP augimas. Lėtėjimą lėmė mažesnės vyriausybės investicijos į statybų sektorių ir mažėjusi prekybos su Rusija apimtis – tai turėjo įtakos transporto sektoriaus pajamoms, pažymi "Bloomberg".Pasak statistikų, pagrindinių Estijos gamybos sektorių aktyvumas pernai augo, tačiau realusis eksporto augimas, lyginant metų ketvirtį su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, spalį-gruodį mažėjo antrą ketvirtį iš eilės. 2013 m. IV ketvirtį Estijos prekių eksportas mažėjo 1,3%.Vis dėlto Estijos centrinis bankas ir finansų ministerija vėliau šiais metais tikisi atsigavimo, prie kurio prisidėtų didesnis eksportas ir aukštesni atlyginimai.VŽ jau rašė, kad Latvijos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai, palyginti su 2012 m., padidėjo 4%, remiantis išankstiniais Latvijos statistikos biuro duomenimis. Paskutinį ketvirtį metinis BVP augimas siekė 3,5%. Palyginti su praėjusiu ketvirčiu, BVP, eliminavus sezoniškumą, padidėjo 0,7% – mažiau nei trečiąjį ketvirtį, kai ekonomikos augimas siekė 1,2%.Tuo metu Lietuvos BVP pernai augo 3,4%(nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos - 3,2%). O ketvirtajame 2013 m. ketvirtyje augo 3,3% (nepašalinus d. d. skaičiaus įtakos - 3,5%).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku