Barbių devyndarbių ieškoma labiausiai

Publikuota: 2014-02-11
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Darbo skelbimai, kuriuose ieškoma trimis kalbomis kalbančių administratorių, mokančių tvarkyti įmonės finansus, jau nelabai ką stebina. Darbuotojų atrankos specialistai sako, kad šios tendencijos populiarėja ir tarp kitų specialybių – skirtingų kompetencijų reikalaujama net iš valytojų.

Paklausiausių profesijų sąrašas, pasak darbuotojų paieškos ir atrankos bendrovių, nesikeičia – dažniausiai ieškoma pardavimo, IT, logistikos specialistų. Tačiau vis daugiau darbdavių  ieško šių specialistų su papildomomis žiniomis ar kompetencija.„Aptarnavimo srityje vis daugiau organizacijų kelia užduotį darbuotojams ne tik atlikti kliento prašomą paslaugą, bet ir parduoti papildomus produktus ar paslaugas. Tai galioja  bankuose, telekomunikacijų ir gamybos bendrovėse.Tik mes, vartotojai, kartais to net nepastebime, nes manome, kad klientų aptarnavimo specialistas nori mums padėti“, – atkreipia dėmesį Andrius Francas personalo atrankos UAB „Alliance Recruitment“ partneris.Pasak jo, universalumas – didžiosios dalies Lietuvos darbdavių svajonė. Norint tuo įsitikinti, pakanka žvilgtelėti į darbo skelbimus: dviejų kalbų mokėjimas, IT raštingumas, komunikabilumas – reikalavimai įrašyti į kone kiekvieną darbo skelbimą.

Spaudos surišėjas – valytojas

„Vienai populiariausių darbo pozicijų – administratorės – dažniausiai pageidaujama ne tik biuro administracinių žinių, bet ir papildomų kvalifikacijų: finansų apskaitos, teisės ar personalo vadybos.Tokiais reikalavimais aplipdyti ir pardavimų, klientų aptarnavimo vadybininkų darbo paieškos skelbimai. Dabar jie turi išmanyti ne tik pardavimus, bet ir inžineriją, ekspedijavimą, kitas verslo subtilybes.Tačiau kai kurie darbdavių prašymai vis dar atrodo neįprasti. Praėjusių metų pabaigoje gavome užsakymą surasti spaudos surišėją – valytoją.  Gerai, kad Lietuvoje talentingų ir visapusiškų žmonių netrūksta, tad nesunkiai radome darbuotoją ir į šią poziciją“, – patirtimi dalijasi Justa Gėgžnaitė, UAB „Emplonet“ vadovė.Specialistė mano, kad darbdaviai, samdydami kelias specialybes turinčius specialistus, siekia ne tik sutaupyti kaštų, bet ir atsirinkti gabiausius, ne vieną užduotį tuo pačiu metu gebančius atlikti darbuotojus, kurie lengvai prisitaiko, gali lengvai prisidėti prie vienų ar kitų darbų, jei staiga pasikeistų padėtis įmonėje.

„Iš išorės į vidų“

„Mes dažniausiai ieškome pardavimo įgūdžių ir kartu specifinės srities išsilavinimą turinčių darbuotojų.  Pavyzdžiui, šiuo metu vykdome atranką į techninės rinkodaros specialisto pareigas vienoje tarptautinėje statybinių medžiagų gamybos kompanijoje. Šioje pozicijoje reikalingos rinkodaros žinios, puikus statybų proceso techninis išmanymas. Jau turime keletą itin stiprių kandidatų, kurie atitinka visus keliamus reikalavimus ir be minėtųjų kompetencijų dar moka anglų ir rusų kalbas“, – sako Božena Petikonis-Šabanienė, UAB „Manpower Lit“ direktorė.Pasak vadovės, tradicinės profesijų sampratos kinta visame pasaulyje. JAV jau kurį laiką vyrauja personalo valdymo filosofija „Iš išorės į vidų“, t.y., vis dažniau samdoma žmonių, turinčių kliento verslui naudingų žinių ir kompetencijų.Įmonėms ekonomiškai naudinga įdarbinti vieną specialistą nei kelis. Pavyzdžiui, pardavėjas su užsienio kalbos žiniomis iš dalies sumažina darbo užmokesčio sąnaudas, sutrumpina darbo atlikimo laiką, didina pardavimus ir pelną.Tačiau apie tiesioginių darbo užmokesčio kaštų mažinimą „Manpower Lit“ vadovė kalba atsargiai. Pasak jos, universalių specialistų atlyginimas gali siekti ir dviejų vieną funkciją atliekančių darbuotojų užmokesčius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

UAB „Alliance Recruitment“

2012 m. įdarbino 167 darbuotojus, 35 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.

2013 m. įdarbino 511 darbuotojų, 67 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.Pavyzdžiai iš vykdytų atrankų: rinkodaros specialistas mokantis norvegų kalbą,  naujų maisto produktų kūrimo – rinkodaros specialistas, buhalteris mokantis anglų – prancūzų, anglų – ispanų, anlgų – švedų kalbas, mokesčių konsultantas – teisininkas. Rečiausias ir netikėtas: šaldymo inžinierius – naujų gaminių specialistas, mokantis anglų kalbą, turintis puikius bendravimo įgūdžiais.UAB „People Link“:
2012 m. įdarbino 146 darbuotojus, 20 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.
2013 m. įdarbino 138 darbuotojus, 34 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.Pavyzdžiai iš vykdytų atrankų: projektų pardavimo vadybininkas – elektrikas, administratorė – teisininkė, sistemų analitikas – produkto vadovas, klientų aptarnavimo vadybininkas – apskaitininkas.

UAB „Indigroup“

2012 m. įdarbino 52 darbuotojus, 15 ju atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.

2013 m. įdarbino 76 darbuotojus, 30 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.Pavyzdžiai iš vykdytų atrankų: inžinerija ir pardavimai, IT ir pardavimai, IT ir rinkodara, komercija ir rinkodara. Rečiausias ir netikėtas – IT ir logistika.

UAB „Emplonet“

2012 m. įdarbino 199 darbuotojus, 11 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.

2013 m. įdarbino 552 darbuotojus, 49 jų atitiko daugiau nei vieną profesinę kompetenciją.Pavyzdžiai iš vykdytų atrankų: personalo specialistas – projektų vadovas, logistikos koordinatorius – analitikas, administracijos ir finansų skyriaus vadovas. Rečiausias ir netikėtas – spaudos surišėjas ir valytojas.

UAB „Manpower Lit“

2012 m. įdarbino 585 darbuotojų, apie 85 iš jų turėjo atitikti daugiau nei vieną profesinę kompetenciją

2013 m. įdarbino  737 darbuotojų, iš jų apie 150 turėjo atitikti daugiau nei vieną profesinę kompetenciją
Pavyzdžiai iš vykdytų atrankų: specifinės kalbos mokėjimas ir tam tikros profesinės žinios (dažniausiai netradicinių kalbų reikalaujama iš logistikos specialistų ar aptarnavimo centro darbuotojų).Netikėčiausi – pardavimo vadybininkas su techniniu išsilavinimu ir inžinerinio darbo patirtimi; pardavimo atstovas – agronomas, su darbo patirtimi žemės ūkyje, komunikabilus, įtaigus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku