Teismo kirtis – dviems Kauno barams

Publikuota: 2014-02-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus („Verslo žinios“)
 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį dėl dviejų Kaune veikiančių vadinamųjų pseudo barų. Šiuo sprendimu barams neleista atnaujinti naktinės prekybos alkoholiu.

Kaip VŽ jau rašė, Kauno m. taryba lapkričio pradžioje priėmė sprendimą daugiau nei 40 Kauno barų uždrausti prekybą alkoholiu nuo 22 val iki 8 val. ryto. Šie barai dieną veikdavo kaip parduotuvės, o naktį prekiaudavo alkoholiu.Tačiau nepatenkinti verslininkai draudimą apskundė teismams.Ir netgi žemesnės instancijos teisme atskiri barai pasiekė mini pergalę prieš Kauno tarybą - draudimas buvo panaikintas.Tačiau Kauno taryba kreipėsi į LVAT, ir ėmėsi atšaukti verslininkų mini pergales - žemesnės instancijos teismo nutartis: šiuo metu jau keturių barų bylos išnagrinėtos, kitos laukia eilėje.Modestas Novickas, Lietuvos smulkiųjų barų ir kavinių savininkų asociacijos vykdantysis direktorius, VŽ yra sakęs, jog barus-parduotuves valdančių verslininkų nuotaikos yra pesimistinės, nes uždraudus naktinę prekybą ženkliai krito apyvarta, todėl smulkusis verslas nepajėgus išsilaikyti ir gali bankrutuoti. Ponas Novickas tikino, jog didžioji tokių įstaigų pajamų dalis yra iš naktinės prekybos alkoholiu.Kaip teigia savivaldybė, šiuo metu jau keturiuose pseudo baruose lieka galioti praėjusiais metais priimtas sprendimas, draudžiantis naktinę prekybą alkoholiniais gėrimais.„Prieš keletą savaičių analogiškos teisinės nutartys buvo pritaikytos barams, esantiems R. Kalantos ir Veiverių gatvėse. Tąkart teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas netinkamai įvertino reikšmingas aplinkybes byloje ir nutarė tenkinti Kauno m. savivaldybės atskirąjį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Kauno apygardos administracinio teismo 2013 m. gruodžio 3 d. nutartį ir išspręsti klausimą iš esmės - pareiškėjo prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių atmesti“, - rašoma savivaldybės pranešime.Kaunas tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, kurioje nakties metu dalyje miesto barų uždrausta prekyba alkoholiniais gėrimais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku