Euro zonos bankų prižiūrėtoja žada būti negailestinga

Publikuota: 2014-02-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Nuotrauka: Ralph Orlowski ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Daniele Nouy, naujoji euro zonos bankų bendro priežiūros mechanizmo (SSM) vadovė, įspėjo, kad kai kurie regiono bankai neturi jokios ateities ir turėtų būti palikti žlugti. Vyriausioji prižiūrėtoja taip pat patikino, kad institucija gali pakedenti ne vien tik didžiausių regiono bankų knygas.

Viename pirmųjų interviu, duotame „The Financial Times“, p. Nouy demonstravo griežtą požiūrį į euro zonos bankų priežiūrą. Vyriausioji prižiūrėtoja sako pirmiausiai sieksianti sutraukyti ryšius tarp bankų balansų ir vyriausybių finansų, pareikalaudama iš bankų atsidėti daugiau kapitalo turimų vyriausybių vertybinių popierių atžvilgiu.„Viena didžiausių pastarosios krizės pamokų yra ta, kad nėra jokio nerizikingo turto, taigi vyriausybių obligacijos nėra nerizikingas turtas. Tai jau buvo pademonstruota, todėl dabar mums reikia reaguoti. Pripažinčiau, kad gal dabar ir ne pats geriausias momentas viduryje krizės keisti taisykles.  Sakau, kad yra galimybė padaryti daugiau, ir kai kurios šalys priima griežtesnes taisykles“,– „The Financial Times“ sakė p. Nouy.Iki krizės pasaulyje taisyklės leido bankams prieš turimus vyriausybių vertybinius popierius neatsidėti papildomo kapitalo dėl jų tariamo nerizikingumo. Ji taip pat sutiko su Mario Draghi, Europos centrinio banko (ECB) prezidento, nuomone, kad artėjantis regiono bankų sveikatos patikrinimas, kad įrodytų esąs patikimai atliktas, turės atskleisti, kad kai kurie bankai neatitiks keliamų reikalavimų.„Mes turime pripažinti, kad kai kurie bankai neturi ateities. Mes turime leisti kai kuriems jų išnykti ir nebūtinai bandyti juos sujungti su kitais“, – sakė p. Nouy.Ponios Nouy vadovaujamas SSM, kuris kaip Europos centrinio banko (ECB) padalinys prižiūrės 130 didžiausių euro zonos bankų veiklą, dirbti pradės lapkritį. Smulkesniųjų bankų kontrolė bus palikta nacionaliniams prižiūrėtojams, tačiau SSM vadovė įspėjo, kad institucija bet kada gali pati perimti smulkaus banko priežiūrą į savo žinią.„Sunku pasakyti, kaip dažnai mes pasinaudosime tokia galia, bet esame pasiryžę atlikti tai, kai tik prireiks. Jie mums kils abejonių, jei tikėsime, kad tai prasminga, mes tai atliksime. Turi pademonstruoti, kad esi rimtai nusiteikęs“, – „The Financial Times“ sakė p. Nouy.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku