Transporto įmonės sužibėjo sparčiu augimu

Publikuota: 2014-02-01
Atnaujinta 2015-06-01 11:21
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Transporto paslaugos, prekyba automobiliais, statyba, medžio apdirbimo pramonė – šių tradicinių veiklos sričių įmonių daugiausia pateko į pirmojo „Gazelių 2013" šimtuko sąrašą. Tačiau ir nestandartinė veikla, jei gerai išsiaiškinamas jos poreikis, leidžia pasiekti spartų augimą.

Šiemet „gazelių“ sąrašas buvo kaip niekad ilgas – konkurso kriterijus atitiko net 3.740 bendrovių. Analizuojant pirmąjį šimtuką, galima rasti įvairiausių veiklų. Vis dėlto daugiausia spartuolių yra tarp transporto, statybos, medienos apdirbimo ir prekybos automobiliais bei jų detalėmis įmonių.

Visada reikia

Marijampolės ir Tauragės apskrityse tarp sparčiausiai augusių bendrovių yra daugiausia prekybininkų automobiliais. Šimtuke šio sektoriaus įmonių – net 10. Įmonių atstovai tvirtina, kad jų pajamos stabiliai auga, nes automobilių visada reikia. Kadangi Lietuvos gyventojų perkamoji galia nėra tokia, kad daugelis galėtų įsigyti naują automobilį, jų dairomasi naudotų. O jie, kaip žinoma, linkę gesti.„Prekybą automobiliais netrukome papildyti automobilių remontu – įsirengėme servisą. Dar vėliau ėmėmės ir prekybos detalėmis. Taigi nors nuo 1996 m., kai įkūriau įmonę, veiklos nekeitėme, tačiau pasiūlėme naujų paslaugų. Tai leido užsitikrinti pajamas, nes klientai žino, kad užsukę pas mus gaus viską, ko jiems reikia“, – pasakoja Vaidas Gečas, UAB „Deremika“ (Mikytai, Pagėgių sav.) direktorius.Tiesa, ekonominė krizė šiam verslui taip pat įspraudė pėdsakų: gerokai sumažino naudotų automobilių pardavimą, todėl jų prekyba užsiėmusioms įmonėms teko ieškoti kitų pajamų šaltinių. Marijampolės UAB „Ainetra“ turėtais automobilvežiais ėmė ne tik naudotus automobilius į Lietuvą vežti, bet ir ėmėsi automobilius gabenti į Vokietijos bei Belgijos uostus.„Įmonės veikla paskirstyta 2 kryptimis. Naudotus automobilius mūsų aikštelėje Marijampolėje parduodame daugiausia pirkėjams iš Baltarusijos, Rusijos, Kirgizijos. Taip pat mūsų automobilvežiai gabena automobilius į Europos uostus“, – bendrovės veiklą apibendrina Juozas Šiugždinis, „Ainetros“ direktorius.

Logistai prisitaikė

Krovinių vežimo įmonės bene jautriausiai reaguoja į pokyčius užsienio rinkose. Pasikeitus padėčiai svečiose šalyse, krovinius vežti tampa sunkiau, o kartais ir nebebūna ko. Druskininkų UAB „Dirvintos transportas“ prieš keletą metų ryžtingai pakeitė krovinių vežimo geografiją ir gali džiaugtis, kad nė vienas iš 19 įmonės vilkikų nestovi kieme.„Anksčiau krovinius veždavome į Baltijos šalis, Vokietiją, Rusiją. Dabar atnaujinome automobilių parką ir vežame krovinius į Europą. Keičiasi vairuotojai, o vilkikai tik kas metus grįžta į Lietuvą. Pakeisti krovinių vežimo geografiją privertė rinka. Rusijoje tapo sudėtinga dirbti, Lietuvos vežėjai tapo mažiau patrauklūs. Dabar krovinius vežame į Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, Beniliukso šalis“, – nurodo Arūnas Lukšys, įmonės direktorius.Tiesa, jei situacija gretimojoje šalyje pasikeistų, bendrovė neatsisakytų užsakymų iš Rusijos. Anot p. Lukšio, verslo ryšių su partneriais Rytuose bendrovė nenutraukė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atsispyrė nuo dugno

Tai, kad labiausiai augo pajamos įmonių, kurios užsiima statyba ar transportu, ekspertai aiškina tuo, kad šių sektorių bendrovės 2009 m. buvo giliausioje duobėje.„Juk tais metais beveik nevyko statybos, o užsienio prekyba buvo labai susitraukusi, dėl to transporto sektoriaus pajamos buvo itin žemos. Nuo 2009 m. dugno Lietuvos prekių ir paslaugų eksportas pakilo beveik 70%, ant šios bangos kilo ir eksportuojančios įmonės bei transporto sektorius. Statybų sektorius 2013 m. sparčiausiai augo – tam įtakos turėjo ir valstybės užsakymai ruošiantis pirmininkauti ES Tarybai, ir atsigavusi privataus sektoriaus paklausa komercinės ir gyvenamosios paskirties nekilnojamajam turtui“, – komentuoja Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas.Tai, kad į šimtuką pateko tik viena IT bendrovė, jis aiškina tuo, jog šis sektorius nebuvo duobėje 2009 m., todėl lyginamuoju laikotarpiu augo nuosaikiau, nebuvo šuoliško pajamų didėjimo.

Nepabūgo išsiskirti

Šimtukui priklauso ir ne tokių tradicinių veiklų. Čia pateko įmonės, užsiimančios miškininkyste, statybviečių parengimu, vielos gaminių gamyba, pavojingų atliekų tvarkymu ir šalinimu. Tarp sparčiausiai augusių bendrovių yra ir du žemės ūkio kooperatyvai, bendrovė, užsiimanti žemės ūkio mašinų prekyba. Viena iš tokių bendrovių, kurių veikla yra išskirtinė – Visagino UAB „Dekra Industrial“. Jurijus Saburovas, įmonės generalinis direktorius, pabrėžia, kad bendrovės veiklos rezultatai priklauso nuo gaunamų užsakymų kiekio, taigi svarbu rasti užsakovų ir įtikinti, kad paslaugas pirktų iš tavęs.Bendrovė teikia kalibravimo, metalų kontrolės paslaugas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vadinasi, užsakovai taip pat paslaugos teikėjų gali dairytis svečiose šalyse.„Juokaudamas sakau, kad kuo blogiau kitiems, tuo geriau mums. Pavyzdžiui, bendrovė „Volvo“ pagamino traktorius, ant jų ratų vėliau aptiko defektų. Gavome užsakymą patikrinti visus traktorius Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje“, – apie pelningą užsakymą kalba direktorius.Darbuotojų kvalifikaciją p. Saburovas nurodo kaip vieną svarbiausių priežasčių, kodėl bendrovė patraukli užsakovams. Dauguma specialistų anksčiau dirbo Ignalinos atominėje elektrinėje. Pasak direktoriaus, stengiamasi ugdyti ir naują darbuotojų pamainą. Tai nelengva, nes šalies universitetai parengia nedaug šios srities specialistų, o ir jie ne visi nori dirbti panašų darbą.„Jei žmogui darbas nemielas, jis produktyviai nedirbs ir progai pasitaikius vis tiek išeis kitokio darbo ieškoti. Darbuotoją, atliekantį metalų kontrolę, palyginčiau su žveju. Jis stengsis visais įmanomais būdais pagauti žuvį, kitaip tariant, ieškos būdų rasti ir pašalinti defektą“, – metaforiškai pasakoja įmonės vadovas.Sparčiausiai augančių įmonių šimtukas rodo, kad nesvarbu, kokia veikla įmonės užsiima, – augimą lemia tinkami vadovų sprendimai ir gebėjimas panaudoti susiklosčiusias aplinkybes.Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Nuo finansinių tikslų nutolo „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos paštas, „Ignitis grupei“ sekėsi geriau

Beveik kas trečia valstybės valdoma įmonė (VVĮ) pernai neišpildė valstybės lūkesčių dėl siektinų pelningumo...

Finansai
2022.08.19
Per daug geros užsakymo sąlygos – signalas vežėjams apie bandymą įtraukti į sankcijų apėjimo schemą Premium

Siekiant apeiti Rusijai taikomas sankcijas, ieškoma vis naujų ir išradingesnių būdų, kaip transportuoti...

Logistika
2022.08.19
URM dėl naujų Pekino sankcijų išreiškė protestą Kinijos laikinajam reikalų patikėtiniui 1

Užsienio reikalų ministerija (URM) ketvirtadienį iškvietė Qu Baihua, Kinijos laikinąjį reikalų patikėtinį,...

Logistika
2022.08.18
Dėl sankcijų muitinė nuo kovo neįleido 1.200 transporto priemonių

Lietuvos muitininkai nuo kovo mėnesio dėl įvairių pažeidimų neleido atlikti daugiau nei 3.000 importo,...

Logistika
2022.08.18
Dėl brangstančio kuro „Novaturas“ pirmąjį pusmetį patyrė 1,16 mln. Eur nuostolį

Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose listinguojamas kelionių organizatorius „Novaturas“...

Logistika
2022.08.18
E. Jakučionytė-Lukšė tapo „FL Technics“ personalo vadove

Nuo šiol „FL Technics“, verslininko Gedimino Žiemelio valdomos aviacijos grupės „Avia Solutions Group“...

Vadyba
2022.08.18
M. Skuodis tikina, kad Pekinas oficialiai apie nutraukiamus santykius su Lietuva nepranešė, prezidentūra reakciją vadina apmaudžia

Kinija iki šiol oficialiai nepranešė Susiekimo ministerijai apie nutraukiamą bendradarbiavimą ir santykius...

Verslo aplinka
2022.08.18
M. Skuodis siūlo už tranzitą į Kaliningradą susimokėti per užsienio bankus 9

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad už tranzitą į Kaliningradą Rusijos ir Baltarusijos įmonės su...

Logistika
2022.08.18
Klaipėdos uosto auditas: infrastruktūros projektų daug, tačiau ketvirtadalis krantinių apleistos Premium

Valstybės kontrolės atliktas Klaipėdos uosto auditas nustatė, kad turi būti gerinamos apleistos uosto...

Logistika
2022.08.18
60% pajamas didinusios ir pelną patrigubinusios „BTL Group“ vadovas: augimą stabdė kvotos Premium 6

Neeilinį spurtą pademonstravusi transporto įmonių grupė ieško vairuotojų, didina Lenkijoje vykdomos veiklos...

Logistika
2022.08.17
„Avia Solutions Group“ atidaro biurą Niujorke

„Avia Solutions Group“, keleivių bei krovinių pervežimo pajėgumų teikėjai, dirbantys su avialinijomis visame...

Logistika
2022.08.17
D. Rudokas: nauja pavežėjų platforma „Forus“ keičia rinką Premium 1

„Naujas žaidėjas įneša papildomą konkurenciją. Įmonė norėdama atsikovoti sau dalį rinkos ir prisivilioti...

Logistika
2022.08.17
Kaip dirbti su geriausiais JAV: Šilutės vežėjų maršrutai – nuo Sietlo iki Majamio Premium

Logistikos bendrovė Šilutėje – o logistika nuo Sietlo iki Majamio, nuo Niujorko iki Los Andželo JAV. Per...

Gazelė
2022.08.17
Rekordiškai nusekęs Reinas dusina Vokietijos pramonės lūkesčius

Pagrindinė Vokietijos pramonės lobistų grupė antradienį įspėjo, kad gamykloms gali tekti sumažinti gamybos...

Logistika
2022.08.16
„Turkish Airlines“ didina skrydžių kiekį tarp Vilniaus ir Stambulo 2

Turkijos oro bendrovė „Turkish Airlines“ nuo spalio suplanavo penkis papildomus skrydžius iš Vilniaus oro...

Logistika
2022.08.16
Per Klaipėdos uostą išplukdyta 15.000 t ukrainietiško aliejaus 1

Iš Klaipėdos uosto tanklaiviu išgabenta 15.000 t ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus, antradienį pranešė jūrų...

Logistika
2022.08.16
Naujo sezono „Volkswagen T-Roc“: daugiau dėmesio detalėms Premium 3

„Golfas“ kaip miesto visureigis nesiskundė paklausa, tačiau buvo peikiamas dėl netikėtai nemalonių savybių.

Automobiliai
2022.08.14
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Šiaulių bankas pirmadienį stabdo atsiskaitymus rubliais

Kitas žingsnis – nuo rugsėjo 1 d. stabdomi bet kokie atsiskaitymai į Rusiją ir Baltarusiją.

Logistika
2022.08.13
Papildomai automobilių įrangai – prenumerata vietoj pardavimo Premium 15

Vartotojai visame pasaulyje jau priprato prie prenumeruojamos „Spotify“ muzikos, „Youtube“ turinio ar...

Automobiliai
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku