Patvirtintas 2015 m. „Sodros“ biudžetas

Publikuota: 2014-12-09
Atnaujinta 2015-05-29 17:39
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Seimas antradienį valdančiosios koalicijos balsais patvirtino kitų metų „Sodros“ biudžetą, nors opozicija stengėsi jį gerokai pakoreguoti ir priėmimą atidėti dar kelioms dienoms.

Už tai, kad 2015 m. „Sodros“ biudžetas būtų priimtas balsavo 74 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.Didžioji dalis opozicijos, ypač konservatoriai, balsavime nedalyvavo ir net išėjo iš salės, protestuodami prieš, pasak jų, „socialiai neteisingą valdančiųjų vykdomą politiką“.Patvirtinus šį biudžetą užbaigtas visų trijų biudžeto priėmimo procesas, nes dar praėjusią savaitę Seime balsuota dėl valstybės ir Sveikatos draudimo kitų metų biudžetų priėmimo. Tiesa, dėl valstybės biudžeto bus dar sykį formaliai balsuojama šį ketvirtadienį, nes nustatytos kai kurie smulkūs procedūriniai pažeidimai, į kuriuos atkreipė dėmesį opozicija, parašydama laišką Seimo pirmininkei Loreta Graužinienei.Opozicija buvo nepatenkinta ir antradienį svarstytu „Sodros“ biudžeto projektu, pavadinusi jį „nei socialiai jautriu, nei teisingu“. Teikti siūlymai jau kitąmet atlikti visų per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimą, o ne atidėlioti tą klausimą porai metų, kaip dabar yra numatyta pagal galiojantį įstatymą. Taip pat siūlyta smarkiau didinti pensijas, numatant tam papildomas išlaidas.Be to, opozicija norėjo, kad dar ir kitiems metams būtų pratęstos „Sodros“ mokesčio lengvatos, taikomos smulkiajam verslui.Tačiau visi šie pasiūlymai buvo valdančiosios koalicijos atstovų balsais atmesti.Prieš dvi savaites parlamentarų dauguma buvo nusprendusi, kad dar spalio pabaigoje Vyriausybės pateiktas 2015 m. „Sodros“ biudžeto projektas nėra kokybiškas, todėl „grąžintini iniciatoriams tobulinti“.Vyriausybė apsvarstė Seimo pateiktas pastabas, pakoregavo projektą ir vėl perdavė jį parlamentarams svarstyti.Pataisytame „Sodros“ biudžeto projekte numatyta šiek tiek padidinti valstybinio socialinio draudimo fondo pajamas ir išlaidas. Be kita ko, yra siūloma nuo 2015-ųjų pradžios padidinti maksimalias bedarbių išmokas – nuo 650 iki 1.041 Lt. Tokiu būdu bedarbio pašalpos faktiškai grįžtų į prieškrizinį lygį.Taip pat nuo kitų metų vidurio planuojama didinti bazines pensijas.Numatoma, kad „Sodros“ pajamos kitąmet sieks 11,185 mlrd. Lt, išlaidos – 11,72 mlrd. Lt. Biudžeto deficitas – beveik 0,6 mlrd. Lt.Vyriausybė teigia, kad bus siekiama „Sodros“ biudžetą subalansuoti 2017 m.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau